Bardak Altlığı

Şık ve Modern Tasarımlara Sahip Bardak Altlıkları Mithra Coffee’de!

Mithra Coffee modern bardak altlığı tasarımlarıyla çay ve kahve keyfinize şıklıkla eşlik ediyor. Fincan tabağının belki de en modern hali olarak değerlendirebileceğimiz bardak altlığı modelleri; kupalarınızla bütünleşirken lezzetin tadını çıkarmanıza yardımcı oluyorlar.

Özellikle kahveseverler için farklı bardak altlığı tasarımlarına sahip olan Mithra Coffee, bir kahvesevere hayalini kurduğu bir keyif yaşama fırsatı veriyor.

Lezzetli kahve çeşitlerinin yanı sıra şık demleme ekipmanları, kupa çeşitleri ve bardak altlığı modelleriyle sizlere doyumsuz bir keyif yaşatıyor.

Bardak Altlığı Kullanmanız için Dört Sebep

Günlük hayatımızı kolaylaştırmak için pek çok ürün kullanıyoruz. Gazoz kapağı açacağı, süzgeç ve aklınıza gelebilecek küçücük araçlar hayatın akışında bize eşlik ediyorlar. Bardak altlığı da bu araçlardan yalnızca biri.

Dışarıdan bakıldığı zaman önemsiz ya da çok da gerekli görünmeyebilirler. Ancak ihtiyaç duyduğumuzda ve orada olmadıklarında eksikliklerini fazlasıyla hissederiz.

Bardak altlığı belki de bu araçlar için de en önemsizi gibi görünebilir. Ancak bu ürünü kullanmak için birçok sebep var.

Peki bardak altlığı kullanmamızı gerektiren sebepler nelerdir?

  • Yüzeyler İlk Günkü Gibi Temiz ve Yeni Kalsın

Kupanın ya da bardağın içindeki içeceğin sıcaklığı, bardağın dışında oluşan nem ya da bardaktan süzülen içecek damlaları sehpa ve masa gibi zeminlerin kirlenmesine ve deformasyona uğramasına neden olur.

Özellikle ahşap masa ve sehpalar bu konuda son derece hassaslar. Özellikle sıcak içecekler ısılarını bardaktan yüzeye geçirirler. Bu da bir süre sonra ahşap yüzeylerin renginin solmasına neden olur.

Cam yüzeylerde de bardak altlığı kullanmanızı tavsiye ederiz. Elbette bu yüzeyler ahşap gibi rengini kaybetmez. Ancak bardakların yüzeylerle teması bir süre sonra çizilmelere ve yıpranmalara sebep olabilir.

Dolayısıyla mobilyalarınızın ilk günkü gibi yeni ve temiz kalması tamamen size bağlı. Mithra Coffee bardak altlığı modelleriyle mobilyalarınızı koruyabilir ve keyfiniz kaçmadan çayınızı ya da kahveyinizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

  • İçeceğiniz Sıcaklığını Kaybetmesin

Hepimiz bardak altlığını kupanın ya da fincanın altına koymaya alışığız. Fakat bu küçük ürünleri fincanın ya da kupanın üzerine kapatarak içeceğinizin soğumasına engel olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sıcak içecekler buharlaşmanın etkisiyle yavaş yavaş ısısını kaybeder. Bardak altlığını fincanın ya da kupanın ağzına kapatarak sıcaklığın bardağın içine hapsolmasını sağlarsınız. Böylece içeceğiniz normalden çok daha uzun süre sıcak kalır.

  • Bardaktaki Suyunuz Kirlenmesin!

Bardağa gün içinde birçok kez su doldururuz. Çoğu kez ise aklımıza gelen bir şey nedeniyle suyu içmeyi unuturuz ya da suyu yarısına kadar içeriz. Sonrasında suyu tekrar içmek istediğimiz zaman ise tadı garip gelebilir ve rahatsız olabiliriz. Çünkü havadaki tozların ve mikropların suya karışmış olma ihtimali aklımıza gelir. Bu sebeple de suyu içmekten vazgeçeriz.

Ancak bardak altlığını bardağınızın üzerine kapatarak suyun tozlanmasına engel olabilirsiniz. Böylece suyunuzu gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.

  • Şık Sunumlar Hazırlayın!

Havalı çay ve kahve sunumlarıyla kendinizi şımartabilir ve misafirlerinize hoş sunumlar hazırlayabilirsiniz. Sunumlarınıza farklı bardak altlığı modelleriyle şıklık katabilir ve sıradanlıktan sıyrılabilirsiniz.

Modern Bardak Altlıkları ile Dopdolu Bir Set Hazırlayın!

Gerçek bir kahvesever her şeyin kusursuz olmasını ister. Onun için kahvenin aromasından tutun da bardağın duruşuna kadar her bir ayrıntı önemlidir. Bu sebeple son derece titiz ve kaliteli seçimler yapmaya özen gösterir.

İşte, biz de kusursuz lezzetler ve sunumlar hazırlamanıza yardımcı olacak fikirlerle geldik. Mithra Coffee’nin farklı ülkelerden seçilen egzotik kahve çeşitlerini hazırlarken ve sunarken kullanabileceğiniz en şık ve kullanışlı ürünlerin bir arada olduğu bir set hazırlayabilirsiniz.

Seti hazırlarken aşağıda yer verdiğimiz fikirler size ilham verecek. Dilerseniz kendiniz, dilerseniz ise kahvesever sevdikleriniz için en güzel seti hazırlayacaksınız.

Coffee Time Bardak Altlığı ile Günün Her Anında Kahve Keyfini Yaşayın!

İşte, yurtta ya da evde olmanız fark etmez! Canınız ne zaman kahve isterse keyifle tüketebilirsiniz. Çünkü Coffee Time bardak altlığının yanına oldukça pratik ve kullanışlı bir ekipman çok yakışacak.

Artık French pressi bilmeyenimiz yok. Pratik kullanımı, kolay temizliği ve her yerde kahve demleme imkanı veren tasarımıyla kahveseverlere doyumsuz bir keyif yaşatıyor.

Mithra Coffee’nin Coffee Time bardak altlığına şıklık katacak French press modelinin yanına sevdiğiniz kahve lezzetlerini ekleyebilirsiniz. Brezilya’dan, Kosta Rika’dan, Etiyopya’dan ve dünyanın en lezzetli kahvelerinin yetiştiği diğer bölgelerden seçim yapabilirsiniz.

Arabica kahve çekirdeklerini French press ayarına göre seçebilirsiniz. Böylece çok daha lezzetli ve aromatik bir fincan kahve hazırlayabilirsiniz.

Eğer çekirdek kahve almayı seviyorsanız setin içine bir de kahve değirmeni ekleyebilirsiniz. Hario’nun mini el değirmeni hem kalitesiyle, hem şıklığıyla, hem de kolay kullanımıyla setinize çok yakışacak.

Gelelim setin içine ekleyebileceğiniz son detaya. Coffee Time bardak altlığıyla uyumlu olacak bir kupa ile setinizi tamamlayabilirsiniz. Minimal tasarıma sahip “Coffee” baskılı kupa setinize çok yakışacak.

Moka Pot Desenli Bardak Altlığı Espresso Keyfinize Çok Yakışacak!

Sevdiğiniz kahve çekirdeklerini yoğun espresso aromasıyla deneyimlerken moka pot desenli bardak altlığının keyfinize eşlik etmesine ne dersiniz?

Mithra Coffee’nin espresso demlerken en lezzetli sonuçları almanızı sağlayacak Burundi, El Salvador SGH, Endonezya Sumatra ve Etiyopya Adado kahvelerinin dilediğiniz espresso ekipmanına göre öğütülmesini isteyebilirsiniz.

Espressonun yoğun, yağlı ve kremamsı formunun damağınızda uzun süre yaşamasını sağlayacak bu lezzetli kahve çekirdekleri moka pot desenli bardak altlığıyla çok yakışacak.

Dilerseniz bu lezzet dolu setin içine de şık bir kupa da ekleyebilirsiniz. “But First Coffee” ya da “More Coffee Please” baskılı kupaların çokça yakışacağı bu set kahve köşesine şıklık katacak. Kendinize özel kahve sunumları hazırlarken de adeta kendinizi bir barista gibi hissedebilirsiniz.

Neden Mithra Coffee Bardak Altlıklarını Tercih Etmelisiniz?

Mithra Coffee bardak altlıkları keçe gibi dayanıklı ürünlerden elde ediliyor. Keçe esasında bir kumaş türü. Bazı hayvanlardan elde edilen yünün sabun, su ve ısıyla harmanlanmasıyla hazırlanıyor. Ancak diğer kumaş türlerine nazaran oldukça tok ve dayanıklı bir yapıya sahip.

Bardak altlığı ise ısıya ve neme maruz kaldığı için dayanıklı malzemelerden elde edilen modelleri seçmelisiniz. Keçe de ısıya ve neme karşı oldukça dayanıklı bir malzeme olduğu için gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Diğer taraftan keçe bardak altlıkları dayanıklı olduğu kadar yumuşak bir yapıya sahipler. Dolayısıyla masa ve cam yüzey üzerinde sürtünmeden kaynaklı çizilmelere sebep olmazlar.

Eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir bardak altlığı almak istiyorsanız Mithra Coffee’nin ürün çeşitliliğine göz atabilirsiniz. Sevdiğiniz lezzetlerin yanı sıra şık ve kullanışlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Mithra Coffee ile seçtiğiniz bardak altlığı, kahve çeşitleri ya da diğer tüm ürünler aynı gün kargoda! Saat 14.00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün içinde özenle hazırlanır ve kargoya çıkar. Eğer sipariş tutarınız 69 TL üzerine ulaşırsa kargo bedeli de ödemenize gerek kalmaz.

Diğer taraftan İstanbul’da yaşıyorsanız aynı gün teslimat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Saat 12.00’a kadar verdiğiniz siparişler gün sona ermeden size ulaşır. Üstelik bu teslimat seçeneğinde de 69 TL üzeri teslimat bedeli ödemezsiniz.

Kısacası Mithra Coffee ile kaliteye ve şıklığa en kısa yoldan ulaşabilirsiniz!

S: Bardak altlığı nedir? Ne işe yarar?
C: Ahşap, keçe, epoksi gibi farklı malzemelerden elde edilen bardak altlığı; ahşap ve cam gibi yüzeylerin zamanla renk değiştirmesini ve çizilmesini önleyen küçük bir araçtır. Diğer taraftan farklı amaçlarda da kullanılabilir. Örneğin içeceğin çabuk soğumasını ve ısınmasını da engeller.
S: Bardak altlığı alırken nelere dikkat etmeliyiz?
C: Bardak altlığı alırken, altlığın yapıldığı malzemenin kalitesine ve dayanıklılığına dikkat etmelisiniz. Isıya ve neme karşı dayanıklı malzemelerle hazırlanan bardak altlıkları arasından seçim yapmalısınız. Böylece bardak altlığını uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
S: Bardak altlığı kullanmanın faydaları nelerdir?
C: Bardak altlığı kullanmayı alışkanlık haline getirerek; mobilyalarınızın deforme olmasına engel olabilir, içeceklerinizin sıcaklığını uzun süre muhafaza etmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bardak altlığını içeceğin üzerine kapatarak içine toz kaçmasını engelleyebilir ya da birbirinden şık çay ve kahve sunumları hazırlayabilirsiniz.
S: Neden bardak altlığı almalıyız?
C: Bardak altlığı kullanmanın sebepleri kişiye göre değişebilir. Örneğin, temizlik takıntısı olan biriyseniz kesinlikle bardak altlığı almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bardak altlığı fincandan, kupadan ya da bardaktan süzülen içecek damlalarının zemini lekelemesine engel olur. Diğer bir sebep ise sunumlara şıklık katmasıdır. Bardak altlığı sayesinde zengin gözüken kahve sunumları hazırlayabilirsiniz. Bardak altlığı hediye olarak da gayet iyi bir seçimdir.