Ev & Yaşam

Birbirinden Şık Ev & Yaşam Ürünleriyle Yaşam Alanınızı Güzelleştirin!

Evimiz, bizim en güvenli limanımız. Dışarının gürültüsünden, telaşından ve yorgunluğundan sıyrıldığımız; huzurla nefes aldığımız yer. Bu yer yalnızca “bize” ait.

Bu sebeple evlerimiz bizden izler taşır. Kişiliğimizin, ruh halimizin ve hatta hayallerimizin bir harmanı, somutlaştığı noktadır. Diğer taraftan bu alan bizi ne kadar yansıtırsa içinde o kadar rahat hissederiz.

Bunun haricinde yaşam alanında yakaladığımız düzen de ruh halimizi büyük ölçüde etkiler. Alan ne kadar düzenli, eşyalar birbiriyle ne kadar uyumlu olur ise o kadar dingin hissederiz.

Mithra Coffee ev & yaşam ürünleri arasında yaşam alanınıza şıklık ve rahatlık katacak pek çok ürün çeşitliliğine yer veriyor. Gerek özel tasarım ürünleriyle gerek ise dekorasyon ürünleriyle kişiliğinizi evinize yansıtmanıza yardımcı oluyor.

Mithra Coffee’nin ev & yaşam kategorisinde yer alan ürünlerle farklı tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz örneklerle somutlaştıralım.

Tasarım Kupa & Bardak Modelleriyle Sunum Fikirleri

Mithra Coffee’nin özel tasarım kupa ve bardak çeşitleri arasından sizi yansıtan modeli seçebilirsiniz. Hayat mottonuza hitap eden kupa ve bardak çeşitleriyle güne başlarken, güne kısa bir mola verirken ya da günü sonlandırırken huzurla içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Kendiniz için özenli sunumlar hazırlayabileceğiniz gibi misafirlerinizi de şık ürünlerle ağarlayabilirsiniz. Hazırladığınız her bir sunumla misafirlerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Pinterest Sunumları Hazırlamak İsteyenler için Yaldızlı Kupalar

Mithra Coffee’de farklı tasarımlarla süslenen pek çok yaldızlı kupa çeşidi yer alıyor. Sosyal medyada gördüğümüz o şık sunumları siz de Mithra Coffee’nin kupalarıyla kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Son zamanların en popüler ürünleri arasında yer alan bambu ya da rattan tepsiler ve yaldızlı kupalar arasında yakalayacağınız uyumla trendleri takip edebilirsiniz. Örneğin; “Good Vibes Only” baskılı, yıldız ya da mavi göz desenli kupanın yanına lezzetli atıştırmalıklar ve bitki çayları da ekleyerek rüya gibi bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Evinin Bir Köşesinde Kafe Havası Yaratmak İsteyenlere Kahve Mottolu Kupa ve Bardaklar

Son zamanlarda mutfak, kapalı balkon ve teras dizaynları arasında “kahve köşesi” oluşturmak oldukça revaçta. Hatta bu anlayışla tasarlanan pek çok dolap, raf, masa, tablo vs üretimi yapılıyor.

Özellikle kahveseverler bu fikre bayılıyorlar. Çünkü dışarıda vakit geçirmekten hoşlandıkları mekanların havasını kendi evlerinde de yaratabiliyorlar. Böylece tatil günlerinde evde hem yorgunluklarını atabiliyorlar hem de keyifle vakit geçirebiliyorlar.

Diyelim ki siz de kendi yaşam alanınızda bir kahve köşesi yapmak istiyorsunuz. Bu alanı zenginleştirmek ve köşenize hava katmak için kahve mottolu kupaları tercih edebilirsiniz. Duvara sabitleyeceğiniz rafa bu kupaları ve bardakları asabilir ya da yerleştirebilirsiniz.

Mithra Coffee’nin;

  • Coffee Makes Everything Better,
  • Good Morning Starts With Coffee,
  • Coffee Is My Love Language,
  • But First Coffee,
  • More Coffee Please,
  • Coffee,
  • It’s Coffee O’clock baskılı farklı kupa ve bardak tasarımlarıyla hayalini kurduğunuz o atmosferi oluşturabilirsiniz.

Hatta işi biraz daha üst noktaya taşımaya ne dersiniz? Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz.

Pek çoğumuz hayatımızın bir döneminde kendi butik kafemizi açmayı hayal etmişizdir. Ancak kimimiz bütçe yetersizliği sebebiyle, kimimiz ise o cesareti kendimizde bulamadığımız için bu fikre imkansız gözüyle bakıyoruz.

İşte, hayal gücünüzle ve kendi ellerinizle tasarlayacağınız kahve köşenizle hayalinizi ucundan da olsa gerçekleştirmiş olmaz mısınız? En lezzetli tariflerinizi bu köşede hazırlayabilirsiniz.

Yine bu köşede en kıymetli misafirlerinizi ağarlayabilirsiniz. Belki de günün birinde hayallerinizi gerçekleştirmeniz için bu köşe sizin için küçük bir başlangıç ya da cesaret olur.

Kupa ve bardak modelleri dışında kahve tasarımlı bardak altlıklarıyla da sunumlarınızı da kahve köşenizi de zenginleştirebilirsiniz.

Huzur Kokan Mumlarla Evinizin Farklı Köşelerini Aydınlatın!

Mumlar, ev dekorasyonun tamamlayıcı parçaları. Oldukça sade tasarlanmış bir evin bile bambaşka bir hava kazanmasına yardımcı olurlar. Bu kadar çok tercih edilmelerinin sebebi yalnızca hoş görüntüleri de değil. Yaydıkları hoş kokularla ve rahatlatıcı loşlukla hem ruhumuzun hem bedenimizin rahatlamasını sağlarlar.

Mum salon, çalışma odası, yatak odası, balkon ve hatta banyo gibi alanlarda kullanılabilir. Mithra Coffee’nin farklı renk ve kokulara sahip aromatik mumları bu anlamda tercih edebileceğiniz en şık ve en havalı mum tasarımları arasında yer alıyorlar.

Üstelik her bir kokunun insan zihni ve bedeni üzerinde yarattığı etki de başka. Gerek güne daha mutlu ve enerjik bir başlangıç yapmanıza, gerek ise günün ya da haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı oluyorlar.

Mithra Coffee Mumları ve Faydaları

Aşağıda yer alan her bir mum çeşidi mental sağlık açısından farklı etkilere sahipler. Kimi mum çeşidi beyni uyarıp daha dinç olmanıza ve işinize konsantre olmanızı sağlarken kimi mum çeşidi zihninizi rahatlatıp rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur.

Yasemin Kokulu Aromatik Mum

Güne zinde ve enerjik başlamakta güçlü çekiyorsanız yasemin kokusunun rahatlatıcı etkisini deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Yasemin kokulu aromatik mum, güçlü ve tatlı kokusuyla stresi azaltıyor, mutluluk hormonlarının salımını tetikliyor.

Böylece yoğun ve stresli bir günün ardından yaşadığınız zihinsel ve bedensel yorgunluktan kurtulamınızı sağlıyor. Bu mumu yatak odanızda uykuya dalmadan önce yakabilir ve rahatlıkla uykuya dalabilrisiniz.

Okyanus Kokulu Aromatik Mum

Okyanusun tatlı esintisini evinizde hissettirmeye ne dersiniz? Okyanus kokulu aromatik mum ile tazelenecek ve kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Ferahlatıcı kokusuyla stres ve kaygı seviyesini en aza indiricek bu mumun huzurlu kokusu eşliğinde keyifle vakit geçirebilirsiniz. Bir taraftan sevdiğiniz içecekleri tüketirken bir taraftan da uzun zamandır yapmak istediğiniz o keyifli hobiye başlayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Kokulu Aromatik Mum

Sandal ağacı esansıyla zenginleştirilen aromatik mum, kokusuyla zihni ve bedeni yatıştırır. Tatlı ve yumuşak bir kokuya sahip sandal ağacı aromatik mumun kokusu sayesinde yoğun bir günün ardından dinlenebilir ve uykuya hızlı bir geçiş yapabilirsiniz.

Bu özelliğiyle öne çıkan sandal ağacı kokulu aromatik mumu yatak odanızda kullanabilirsiniz. Böylece odanızda şık bir hava da oluşturabilirsiniz.

Vanilya Kokulu Aromatik Mum

Vanilya kokusunun mutlulukla bir ilgisi olduğunu biliyor muydunuz? Tatlı bir kokusu olan vanilya kokulu aromatik mum mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlar. Böylece modunuzun yükselmesini ve gün içinde enerjinizde ışık saçmanızı sağlar.

Diğer taraftan vücudunuzun rahatlamasına da yardımcı olur. Tüm bu etkileriyle stres, kaygı gibi zorlayıcı olabilen tuh halinden kurtulmanızı ve daha pozitif bir ruh haline bürünmenize yardımcı olur.

Banyoda vanilya mumunun kokusu eşliğinde kişisel bakımınızı gerçekleştirebilir ve tüm stresinizden arınmış bir şekilde güne başlayabilir ya da günü sonlandırabilirsiniz.

Kahve Kokulu Aromatik Mum

Kahvenin kendisi kadar kokusu da insan zihni üzerinde uyarıcı etkiye sahip. Kahveli aromatik mum, uykunuzun açılmasını sağlayarak güne daha enerjik bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur. Böylece uykusuzluğun yarattığı stresle ve huzursuzlukla baş etmenizi sağlar.

Bunun dışında beyni uyararak bilişsel düşünme sürecini hızlandırır. Dolayısıyla yaptığınız işe daha iyi odaklanmanızı ve işinizden yüksek verim almanızı sağlar.

Bu etkileri sebebiyle kahveli aromatik mumu çalışma ortamınızda kullanabilirsiniz. Dilerseniz kahve köşenizi bu şık ve büyüleyici detayla süsleyebilirsiniz.

Mumun rahatlatıcı kokusuna Mithra Coffee’nin palo santo tütsüsünün huzur verici kokusunun da eşlik etmesine ne dersiniz? Rahatlatıcı kokusuyla zihninizi ve bedeninizi rahatlatacak palo santo tütsüyle daha pozitif bir hayatın kapılarını ardında kadar açabilirsiniz.

S: Ev ve yaşam ürünleri nelerdir? Ne işe yararlar?
C: Ev ve yaşam ürünleri arasında evin farklı alanlarında kullanabileceğimiz kupa, bardak, mum, tütsü gibi pek çok farklı ürün yer alır. Bu ürünler gerek hazırladığımız çay ve kahve ikramlarının sunumlarına, gerek ise yaşam alanımıza şıklık katarlar.
S: Ev ve yaşam ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?
C: Ev ve yaşam ürünleri alırken dikkat edeceğiniz ilk şey kalite olmalı. Alacağınız ürün ne kadar kaliteliyse ömrü de o kadar uzun olur. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken ise yaşam alanınızla uyumlu parçalar almak olmalı. Özellikle renk uyumunu yakalamak evinizde ya da ofisinizde bir ahenk yakalamanızı sağlar.
S: Ev ve yaşam ürünlerinin avantajları nelerdir?
C: Ev ve yaşam ürünlerinin avantajları, kullanıldığı alana göre değişiklik gösterir. Örneğin mutfağınız için alacağınız kupa ve bardak, hazırlayacağınız içecekleri sunarken şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Mum ve tütsü gibi ürünler ise ortamdaki negatif enerjinin dağılmasına ve pozitif bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olurlar.
S: Neden ev yaşam ürünleri almalıyız?
C: Güne pozitif başlamak, hayattan zevk almak ve kendinizi değerli hissetmek için ev yaşam ürünleri alabilirsiniz. Bunların ev ve yaşam ürünleri ile ne alakası olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak alanınızda yaratacağınız özenli tasarım ve kendiniz için hazırlayacağınız önemli sunumlar ile hayatınıza değer katabilirsiniz. Bu da kendinizi değerli hissetmenize ve dolayısıyla da daha mutlu bir ruh haline bürünmenize yardımcı olur.