En Yumuşak İçimli Filtre Kahve Hangisi?

en-yumusak-icimli-filtre-kahve

Filtre kahve ile henüz tanıştıysanız ya da belli sebeplerden ötürü artık daha hafif kahveler içmek istiyorsanız en yumuşak içimli filtre kahve çeşitlerine yer verdiğimiz bu içeriğe hoş geldiniz!

Umarız bu yazımız sayesinde damak tadınıza hitap eden kahveyi keşfetmenizde küçücük de olsa bir katkımız olur. Kahve tadında günler ve keyifli okumalar dileriz.

Kahve, her mevsim ve günün her saatinde bize eşlik eden eşsiz bir lezzet. Etiyopyalı bir çobanın tesadüfen keşfetmesi ile dünyanın vazgeçedemediği bir lezzet haline geldi.

Ayrıca kahve geçmişten bu yana çeşitli dönemler geçirmiş. Fakat kahvenin tarihine baktığımız zaman bize açıkça gösterdiği bir şey var; kahveye verilen değerin giderek arttığı ve artmaya da devam edeceği.

Bugün geçtiğiniz bir cadde üzerinde birden fazla kahve dükkanına denk geleceksiniz. Bunun ana sebebi 3. nesil kahve dalgası ile birlikte kahveye verilen değerin arttırması.

Kahveye verilen değer tüketicilerin de kahve konusunda daha bilgili olmasını sağladı. Artık herkes tükettiği kahvenin nereden geldiğine, nasıl işlendiğine, kavrulma derecesine ve içim özelliklerine önem veriyor.

Filtre kahve de 3. nesil kahve dalgası ile daha da popülerleşti. Ayrıca en çok tüketilen kahve çeşitlerinden biri. Kolay hazırlanabilir olması, içim özellikleri ve kalitesi filtre kahveyi günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline getirdi.

Filtre kahve içmeye yeni başlamış olabilirsiniz. Diğer taraftan uzun zamandır da filtre kahve tüketiyor da olabilirsiniz. Fakat filtre kahve seçerken ne tarz kahveleri tercih edeceğiniz konusunda kafanızda soru işaretleri olabilir.

Dolayısıyla en yumuşak içimli filtre kahve seçimini yapmadan önce bir de “En İyi Filtre Kahve Hangisi? – Filtre Kahve Rehberi” başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Böylece damak tadınıza uygun en kaliteli seçimi yapabilirsiniz.

Sözü çok da uzatmadan aradığınız lezzete bir an evvel ulaşabilmeniz adına en yumuşak içimli filtre kahve çeşitlerine geçelim. İşte, yumuşak içimli kahve severler için en yumuşak içimli filtre kahve çeşitleri!

En Yumuşak İçimli Filtre Kahve Nasıl Seçilir?

en-yumusak-icimli-filtre-kahve-nasil-secilir

İçim özelliklerine göre kahve çeşidi yapmak istiyorsanız kahvenin yetiştiği bölgeden önce kahvenin kavrulma derecesine dikkat etmelisiniz. Elbette kahvenin yetiştiği bölgenin iklim özellikleri ve deniz seviyesinden yüksekliği de kahvenin içim özellikleri üzerinde etkili.

Ancak kahvenin kavrulma derecesi, kahvenin içim özelliklerini direkt olarak etkilemektedir.

Herhangi bir kahve dükkanından kahve almak istediğiniz zaman yumuşak içimli kahve seçebilirsiniz. Fakat satıcı kahve konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bu sebeple yanlış seçimler yapabilirisiniz.

Dolayısıyla biz de size balık vermeden önce balık tutmayı öğretmek isteriz. Böylelikle damak tadınıza göre kahve seçerken hiç kimseden yardım beklemek zorunda kalmayacak ve kendi işinizi kendiniz halledebilir hale geleceksiniz.

Öncelikle bu söyleyeceklerimiz paketli kahveler için geçerli. Çünkü bu kahveler hazır paket halinde satıldıkları için kahve hakkındaki pek çok bilgiyi paket üzerinde bulabilirsiniz. Fakat çekirdek kahve alırken satıcının kahve konusunda bilgili olduğundan emin olmalısınız.

Hemen hemen tüm filtre kahve paketlerinin üzerinde; yetiştiği yükseklik, gövde yapısı, asidite oranı, içerdiği tat ve aroma bilgileri yer alır. Bu bilgilerin yanı sıra bir de “içim – sertlik” başlığı altında yazana dikkat etmelisiniz. Eğer bu noktaya dikkat ederseniz damak tadınıza uygun kahveyi kolaylıkla seçebilirsiniz.

En yumuşak içimli filtre kahve seçimi yapmak istiyorsanız içim – sertlik özelliği altında “hafif” ya da “yumuşak” yazan kahveleri seçmelisiniz. Dengeli yazan kahveler size yumuşak içimli gibi gelecektir. Fakat dengeli içime sahip kahveler orta içimli kahveler arasında yer almaktadır.

Yumuşak İçimli Filtre Kahve Çeşitleri

zengin-icerikli-kahveler-mithra-coffeede

En yumuşak içimli kahveyi nasıl seçileceğini anlattığımıza göre şimdi sıra yumuşak içimli kahve önerisinde bulunmakta. Size önereceğimiz kahveleri deneyimleyerek kendi damak tadınıza uygun kahveyi seçebilirsiniz.

Mithra Coffee & Tea Co. kahvelerini, dünyanın farklı yerlerinden seçiyor. Bu kahveleri özenle hazırlıyor ve içime hazır hale getiriyor. Aradığınız kahve kalitesini bulacağınız adres olan Mithra Coffee & Tea Co. her damak tadına uygun kahve çeşitlerine sahip.

Yoğun, orta – dengeli ve yumuşak içimli kahveleri arasından en yumuşak içimli filtre kahve çeşitlerini rahatlıkla seçebilirsiniz. Kısacası lezzete evinizden çıkmadan ulaşabilirsiniz. İşte, en yumuşak içimli kahveler arasından seçtiğimiz özel lezzetler!

Brezilya kahvesi

Brezilya kahvesi, dünyanın en çok tüketilen kahvelerinden biri. Ayrıca kalitesi ile mükemmel bir kahve deneyimi yaşamamıza imkan verir. Kısacası kaliteyi ve lezzeti bir arada sunar.

Özellikle Mithra Coffee & Tea Co.’nun özenle hazırladığı Brasil Cerrado kahvesi yumuşak içimli kahveler içerisinde favoriniz olmaya aday. Meyvemsi, çikolata ve fındık notalarının hissedildiği bu kahve damağınızda tatlı bir aroma bırakacak.

Honduras Kahvesi

honduras-beatriz-kahvesi

Honduras da dünyanın en kaliteli kahvelerini üreten ülkelerden biri. Mithra Coffee & Tea Co.’nun Honduras Finca Beatriz kahvesi en yumuşak içimli filtre kahve çeşitlerinden biri.

Eğer filtre kahvede çikolata, karamel ve çiçeksi alt notaları seviyorsanız bu kahveye bayılacaksınız. %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilen Honduras Finca Beatriz kahvesi sizi arzu ettiğiniz tat ve kalite ile buluşturacak.

Kosta Rika Kahvesi

Kosta Rika ise dünyanın en lezzetli kahvelerinin yetiştiği bir başka coğrafya. Mithra Coffee & Tea Co.’nun Costa Rica Tarrazu kahvesi tercih edebileceğiniz yumuşak içimli kahveler arasında yer alıyor.

Karamel ve karanfil aromalarına sahip olan Kosta Rika kahvesi ile sıra dışı aromaları keşfedebilirsiniz. Böylece arzu ettiğiniz lezzete ulaşabilirsiniz.

Sizin yumuşak içimli kahve öneriniz hangisi? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

1 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

kahve-griibe-iyi-gelir-mii
Daha Fazla

Kahve Gribe İyi Gelir mi?

Sizce kahve gribe iyi gelir mi? Havaların soğumasıyla birlikte ortaya çıkan grip, vücut direncini düşüren bir hastalık. Siz…