Sağlıklı Atıştırmalıklar

İhtiyacınız Olan Enerji En Lezzetli Sağlıklı Atıştırmalıklarla Mithra Coffee’de!

Çayın ya da kahvenin yanı boş kalmasın istiyorsunuz fakat bir taraftan da gereksiz kalori almaya korkuyor musunuz? Öyleyse Mithra Coffee’deki sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde arzu ettiğiniz lezzetleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Mithra Coffee’nin farklı markalar arasından seçtiği atıştırmalıkları yanınızda dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Evde, okulda, yurtta ya da iş yerinde hiçbir çaba harcamadan ihtiyacınız olan besinleri kolaylıkla tüketebilirsiniz.

Mithra Coffee’de sevdiğiniz o kahve ve çay çeşitlerinin yanına birkaç tane atıştırmalık eklemeye ne dersiniz? Bu lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde çay ve kahve keyfinizi çok daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Dilerseniz seçtiğiniz atıştırmalıklarla misafirlerinize hoş ikramlıklar sunabilirsiniz. Hatta alıştıkları zararlı besinlerin tüketimini azaltmalarına da yardımcı olabilirsiniz. Eminiz onlara sunduğunuz küçük, sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli atıştırmalıklar yaşam biçimlerinde büyük değişiklikler meydana getirmelerine yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Nelerdir?

Yeme içme konusunda geçmişe nazaran çok daha bilinçliyiz. Hatta kaybettiğimiz o doğal gıdalara yeniden kavuşmak için çeşitli yollar geliştiriyor ve en doğal besinleri seçmeye özen gösteriyoruz. Bu sebeple sağlıklı atıştırmalıklar da son zamanlarda tüketimi artan besinler arasında yer alıyor.

Özellikle market raflarında görmeye alışık olduğumuz çikolatalar, krakerler, kurabiyeler, cipsler ve daha pek çok şeyin pek de masum olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla bu tarz abur cuburlar yerine sağlıklı atıştırmalıklar ve sağlıklı çikolatalar tüketmeye özen gösteriyoruz. Hatta küçük yaştaki çocukları dahi sağlıklı besinlerle hazırlanan atıştırmalıklar yemeye alıştırıyoruz.

Peki, nedir bu sağlıklı atıştırmalıklar? Öncelikle bildiğimiz kuru yemişlerin hepsi sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer alırlar. Fakat kavrulmamış olması koşuluyla. Kavrulmuş kuru yemişler bol tuz ve yağ içerdikleri için sağlıklı oldukları kadar da zararlılar.

Bu sebeple çiğ alacağınız kuru yemişler gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz besinler arasında ilk sırada yer alıyor. Gelelim diğer sağlıklı atıştırmalıklara. Bunlar paketli gıdalar olmakla birlikte içeriğinde doğal, faydalı ve besleyici gıdalar barındırırlar.

Özellikle kimi sağlıklı atıştırmalıklar protein yönünden de oldukça zengindir. Bu sebeple sporcular tarafından sıklıkla tüketilirler. Diğer taraftan içeriğinde lif, meyve ve faydalı tohumlar barındırabilirler.
Bu yüzden de sağlıklı beslenmek isteyen hemen hemen herkes tarafından tercih edilirler.

Eğer siz de beslenme düzeninizde değişiklik yaparak daha dinç hissetmek isterseniz sağlıklı atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan daha sağlıklı bir birey olmak için zararlı atıştırmalık tüketimini en aza indirebilir ve hayatınızda sağlıklı atıştırmalıklara yer açabilirsiniz.

Kolay Hazırlanan Sağlıklı Atıştırmalıklar

Günün en önemli öğününün kahvaltı olduğunu bilmeyen yok. Hatta pek çok uzman sabah kahvaltısının gün içindeki enerjimiz ve performansımız üzerinde oldukça büyük etkilere sahip olduğunu her defasında dile getiriyorlar.

Dolayısıyla güne başlamadan önce kahvaltı yapmaya özen göstermeliyiz. Ancak pek çoğumuzun ne kahvaltı hazırlamaya ne de uzun uzun kahvaltı keyfi yapmaya vakti yok.

Bu sebeple de bu önemli öğünü ne yazık ki görmezden geliyor ve öğle yemeğine kadar düşük enerjiyle işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Özellikle öğrenciler, konsantrasyon gerektiren ve efor sarf ettiren işlerde çalışan kişiler kahvaltı yapmamanın verdiği eksikliği çok fazla hissediyorlar.

Dolayısıyla güne başlarken içeceğiniz kahvenin yanına sağlıklı atıştırmalıklar ekleyerek ya da granola gibi hazırlaması kolay atıştırmalıkları tercih ederek güne başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm enerjiyi kazanabilirsiniz.

Eğer granola damak tadınız için pek uygun değilse bu sağlıklı atıştırmalığı kendi damak tadınıza göre lezzetlendirebilirsiniz. Örneğin, içine sevdiğiniz mevsim meyvelerini ekleyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine kakao, tarçın ve Hindistan cevizi serpiştirerek granolayı tatlandırabilirsiniz.

Böylece tüketmekte zorlandığınız atıştırmalığın tadından zamanla hoşlanacak ve hatta çok da seveceksiniz. Bu şekilde beslenmenize dikkat ederek arzu ettiğiniz kiloya ulaşabilir ya da daha şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Okul için Sağlıklı Atıştırmalıklar

Bir öğrencinin derslerdeki başarısı beslenme şekliyle ve uyku düzeniyle yakından ilgili. Uyku konusuna pek çok öğrenci dikkat ediyor. Zaten bir süre sonra okul saatleri uyku düzeninin oturmasını sağlıyor.

Ancak beslenme şekli konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Öğrenciler ve özellikle önemli bir sınava hazırlananlar ne yazık ki yeme içme konusunda pek de dikkatli davranmıyorlar. Aşırı yağlı ve sağlıksız besinler tüketiyorlar.

Bu tarz yiyecekler ilk anda onların enerjilerinin yükselmesini sağlasa bile zamanla enerjilerinin azalmasına ve uyku halinin çökmesine sebep olurlar. Hatta kısa süre içinde tekrar acıkmalarına da neden olurlar.

Bu ardı arkası kesilmeyen döngü öğrencinin hem sergilediği performansı hem de psikolojisini kötü yönde etkiler. Alınan kilolar ve enerjilerinin düşmesi sebebiyle girdikleri stres yalnızca sağlıklarını kötü yönde etkilemez. Aynı zamanda girecekleri sınavda başarısız olmalarına da sebep olabilir.

Bu sebeple öğrencilerin yanlarında gerek dershane için gerek ise okul için sağlıklı atıştırmalıklar taşımaları son derece önemli. Enerjileri düştüğü zaman ya da acıktıklarında sağlıklı atıştırmalıklarla açlık hissini bastırabilir ve ihtiyaç duydukları besinleri kolaylıkla karşılayabilirler.

Özellikle sık tüketilen kahvenin yol açtığı acıkma hissiyle bu şekilde mücadele edebilirler. Eminiz bu şekilde hem fiziksel hem de zihinsel anlamda kendilerini çok daha iyi hissedecekler.

Akşamları Sağlıklı Atıştırmalıklar Tüketilebilir mi?

Akşam saatlerinde yemek yemeye ya da atıştırmalık tüketmeye çekiniriz. Çünkü bu saatlerde hareketlerimiz kısıtlanır ve yediklerimiz vücudumuzda yağ oluşumuna neden olabilir.

Elbette akşam saatlerinde sağlıklı atıştırmalıklar tüketilebilir. Özellikle açlık bastırdığında ve fazla kalorili yiyecekler yemek istemediğiniz zamanlarda anı bu lezzetli atıştırmalıklarla kurtarabilirsiniz.

Ancak bunun uyku saatinizden en az iki saat önce olmasına dikkat edin. Aksi takdirde yedikleriniz sıfır kalori olmadığı müddetçe kilo oluşumuna neden olacak.

Uzmanlar bu saatlerde meyve tüketiminde dahi dikkatli olmamız gerektiğini söylerler. Bu sebeple sağlıklı atıştırmalıkların tüketimi konusunda da dikkatli olmanız gerekir.

Eğer akşam saatlerinde çayın ya da kahvenin yanında çikolata tüketmeyi seviyorsanız. Mithra Coffee’nin sağlıklı atıştırmalıklar kategorisinde yer alan el yapımı çikolatalar hem çayın ve kahvenin yanına lezzet katacaklar hem de tatlı ihtiyacınızı karşılayacaklar.

Yemeği erken saatlerde yiyorsanız ve akşam saatlerinde sürekli açlık hissediyorsanız evde tuzlu sağlıklı atıştırmalıklar bulundurabilirsiniz. Lif yönünden zengin atıştırmalıkları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz atıştırmalıklar tokluk hissi oluşturacak ve kolay kolay acıkmamanızı sağlayacaklar.

Seçtiğiniz Sağlıklı Atıştırmalıklar ve Egzotik Aromalar Aynı Gün Kapınızda!

Market market gezme derdine son! Artık en sevdiğiniz kahve ve çay çeşitlerinin aynında sevdiğiniz o atıştırmalıklara da sahip olabilirsiniz. Üstelik kargo bekleme derdine girmeden aynı gün özel teslimat seçeneğiyle!

Mithra Coffee İstanbul içi aynı gün özel teslimatla sevdiğiniz lezzetleri evinize ya da ofisinize getiriyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey siparişinizi saat 12.00’dan önce oluşturmak. Böylece bir sonraki günü beklemeden sevdiğiniz lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer sepet tutarınız 69 TL üzerinde olursa bu hizmetten ücretsiz de faydalanabilirsiniz. Ancak siparişinizi saat 12.00’dan sonra oluşturursanız teslimatınız bir sonraki iş gününe sarkacaktır.

İstanbul dışında Türkiye’nin dört bir yanına ise kargo hizmeti var. Mithra Coffee Türkiye’nin en kaliteli hizmetini veren kargo firmalarından biriyle anlaşmalı. Dolayısıyla siz nerede olursanız olun ihtiyacınız olan lezzetler evinizden çıkmanıza gerek kalmadan kapınıza kadar geliyor. Böylece size de Mithra Coffee ile hayatın tadını çıkarmak kalıyor!

S: Sağlıklı atıştırmalıkların faydaları nelerdir?
C: Sağlıklı atıştırmalıklar içeriğinde bol miktarda lif, kuru yemiş, meyve ve yararlı pek çok madde barındırdıkları için oldukça besleyicidirler. Yemek yemeye vakit ayıramadığımız zamanlarda ihtiyacımız olan vitamin-mineralleri kolaylıkla almamızı ve enerjimizi korumamızı sağlarlar. Diğer taraftan tatlı krizlerinde de tercih edilebilecek en masum atıştırmalıklardır.
S: Sağlıklı atıştırmalıklar alırken nelere dikkat etmeliyiz?
C: Sağlıklı atıştırmalıklar alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ürünün içeriğidir. Atıştırmalıklar ne kadar faydalı olsalar da hassasiyetinizin olduğu besinleri barındırabilirler. Bu sebeple seçim yapmadan önce alerjenler açısından ürün içeriğini dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.
S: Hangi sağlıklı atıştırmalığı tercih etmeliyiz?
C: Tercih edeceğiniz sağlıklı atıştırmalık sizin ihtiyacınıza göre değişiklik gösterecektir. Örneğin, sabahları kahvaltı yapmaya vakit bulamıyorsanız güne enerjik bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacak bir ürün seçebilirsiniz. Eğer gün içinde enerjiniz çok düşüyorsa tüketmesi kolay ve besleyici değerleri oldukça yüksek atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz.
S: Neden sağlıklı atıştırmalık almalıyız?
C: Sağlıklı atıştırmalıklar zengin içerikleri sayesinde sağlığımız için oldukça faydalıdır. Vücudumuzun ihtiyacı olan yağı, proteini ve karbonhidratı kolaylıkla almamızı sağlarlar. Diğer taraftan efor harcamamız gereken bir iş ya da uğraştan önce ihtiyacımız olan enerjiyi verirler ve en önemlisi de gereksiz kalori alımının önüne geçerek formumuzu korumaya yardımcı olurlar. Bu sebeple sağlıklı atıştırmalık tüketebiliriz.