Soğuk Havalar için 5 Lezzetli Kahve Tarifi

Soguk-Havalar-icin-5-Lezzetli-Kahve-Tarifi

Bu kahve tarifi içeriğimizde içiniz kadar yüreğinizi de ısıtacak tariflerle geldik. Popüler kahve zincirlerinin bir sır gibi sakladığı tarifleri sizin için ustasından öğrendik. Bu tariflerle evinizin rahatlığında yılbaşı gibi özel günlerde en lezzetli kahveleri hazırlayabileceksiniz.

Hepimizin bildiği gibi tekrar zorlu bir sürece girdik. Bu süreçte ne kadar dikkat eder ve kurallara ne kadar uyarsak o kadar az hasarla ve dik bir şekilde bu hastalığı yenebiliriz.

Bize düşen evimizin güvenli ortamından çıkmamak. Ayrıca toplu alanları olabildiğince az kullanmak ve en önemlisi de temizliğe ve maske kullanımına özen göstermek.

Evinizde otururken meşhur kahvecilerin lezzetlerine hasret kalmayın diye sizin için en gözde kahvecilerin en gözde tariflerini seçtik! İçinizde herhangi bir şüphe olmadan keyifle içeceğiniz bu lezzetli tariflerle çevrenizin en popüler kahve baristası bile olabilirsiniz.

Tarifler içerisinde yer alan pek çok kahvenin bazını espresso oluştursa da biz kahve tariflerini filtre kahve ile yapacağız. Çünkü pek çok kişinin evinde espresso/kapsül kahve makinesi bulunmuyor.

Diğer taraftan espresso kahve en zor yapılan kahvelerden bir tanesi. Eğer sizin evinizde espresso/kapsül kahve makinesi bulunuyorsa tabii ki bu kahve tariflerini espresso ile de yapabilirsiniz.

İşte, yeni yıla girerken soğuk kış günlerine lezzet katacak sıcacık kahve tarifi fikirleri!

White Chocolate Mocha Tarifi

white-chocolate-mocha-tarifi

White chocolate mocha, kahve dükkanlarında en çok satılan sıcak kahve çeşitlerinden bir tanesi. Peki, bu lezzeti siz neden yapamayasınız ki? Sizin için seçtiğimiz bu tarifle artık evinizin rahatlığında white chocolate mocha hazırlayabileceksiniz.

White chocolate mocha için ihtiyacınız olan malzemeler; süt, beyaz çikolata, 2 yemek kaşığı Ethiopia Sidamo kahvesi, French press ve içme suyu.

Hazırlanışı:

 1. Bir cezve ya da kap içerisinde sütü ısıtın.
 2. Süt ısınırken bir taraftan beyaz çikolatayı rendeleyin.
 3. Isınan sütün bir miktarını kahveyi hazırlayacağınız bardağın içerisine alın ve içerisine 2 yemek kaşığından biraz daha fazla beyaz çikolatayı sütün içerisine koyun. Sütü ve çikolatayı güzelce karıştırın ve bir köşede bekletin.
 4. Süt ve beyaz çikolata karışımı beklerken French pressle kahveyi demleyin. Bunun için French pressin içerisine 2 yemek kaşığı Ethiopia Sidamo filtre kahveyi ilave edin ve üzerine bir çay bardağı kadar sıcak içme suyu koyun. Bu işlemin ardından presin kapağını kapatın ve 7 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen kahveyi süzün ve bir bardağa alın. Çünkü French press yine lazım olacak.
 5. Sıra geldi sütü köpürtme işlemine. Kalan sıcak sütü temizlediğiniz French pressin içerisine alın ve yaklaşık iki dakika kadar köpürtün.
 6. Köpürttüğünüz sütü, süt ve beyaz çikolata karışımın üzerine ilave edin.
 7. En son adımda da süt, beyaz çikolata ve süt köpüğü karışımına filtre kahveyi ekleyin.

Afiyet olsun!

Farklı white chocolate mocha tarifleri için blogumuzdaki diğer yazıyı da öneririz.

Toffee Nut Latte Tarifi

toffee-nut-latte-tarifi

Fındığın eşsiz lezzetinin kahve ile uyumuna bayınlanlara özel bir tarifle geldik. Toffee nut latte hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı Kenya Nyeri kahve, süt, 1 yemek kaşığı fındık şurubu, 1,5 yemek kaşığı vanilya şurubu, 5 tane fındık içi, içme suyu ve French press.

Hazırlanışı:

 1. Bir kahve bardağı sütü küçük bir tencerenin içerisine alın ve kaynamaya bırakın.
 2. Süt ısınırken bir taraftan kahveyi hazırlayacağınız bardağın içerisine 1 yemek kaşığı fındık şurubunu ve 1,5 yemek kaşığı vanilya şurubunu koyun.
 3. French pressin içerisine 2 yemek kaşığı Kenya Nyeri kahvesi ekleyin, üzerine 1 çay bardağı sıcak içme suyunu koyun ve yaklaşık 7 dakika kadar demlendirin. Demlenen kahveyi bir bardağa süzün.
 4. Kaynamış sütü (tamamını) temizlediğiniz French presin içerisinde köpürtün ve şurup karışımının üzerine ilave edin.
 5. Bir bardağa aldığınız demlenmiş kahveyi şurup ve süt köpüğü karşımına ilave edin.
 6. Fındık içlerini bir havan yardımıyla ezin ama toz haline getirmemeye dikkat edin. Fındığı kahvenin köpüğünün üzerine serpiştirin ve servis edin.

Afiyet olsun!

Pumpkin Spice Latte Tarifi

pumpkin-spice-latte-tarifi

Pumpkin spice latte yapımı, diğer kahvelere nazaran biraz daha zor gelebilir. Fakat bu gözünüzü korkutmasın. Çıkan lezzet karşısında ortaya çıkan lezzet verdiğiniz tüm uğraşa değecek!

Pumpkin spice latte için ihtiyaç duyacağınız malzemeler; 2 yemek kaşığı Brasil Serra Negra kahvesi, 3 veya 4 dilim soyulmuş bal kabağı, 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığının ucu kadar karanfil, 1 çay kaşığı muskat rendesi, içme suyu, süt ve French press.

Hazırlanışı:

 1. Bal kabağı dilimlerini bir tencerede haşlayın.
 2. Bal kabağı haşlanırken French presste filtre kahveyi demleyin. Bunun için de 2 yemek kaşığı Brasil Serra Negra kahvesinin üzerine bir çay bardağı kaynamış içme suyunu ekleyin ve yaklaşık 7 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen kahveyi yine başka bir bardağa süzün.
 3. Kahve demlenirken haşlanan bal kabağı dilimlerini bir kase içerisinde püre haline getirin.
 4. Bir tencere içerisine bir bardak (200 ml) sütü ilave edin ve kaynamaya bırakın.
 5. Kaynayan sütün yaklaşık bir çay bardağı kadar olan kısmını French pressin içerisine dökün, kalan sütün içerisine ise baharatları ilave edin ve karıştırın.
 6. Baharatlı süt karışımı bir köşede beklerken kahveyi hazırlayacağınız bardağın içerisine 1 tatlı kaşığı bal kabağı püresi koyun ve üzerine filtre kahveyi ekleyin. Filtre kahveyi ve bal kabağını güzelce karıştırın.
 7. Kahveli bal kabağının üzerine sütlü baharat karışımını da ilave edin ve yine bir köşede beklemeye bırakın. Çünkü tekrar French presste sütü köpürtmelisiniz.
 8. Son olarak da köpürttüğünüz sütü bardaktaki karışımın üzerine ilave edin. Dilerseniz daha keyifli bir sunum hazırlamak için üzerine krem şanti de ekleyebilirsiniz.

Afiyet olsun!

Klasik Sütlü Filtre Kahve Tarifi

klasik-sutlu-filtre-kahve-tarifi

Sırada gerçek kahve tutkunlarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan, hatta güne başlangıç için iyi bir alternatif olan kahve tarifi var. Klasik sütlü filtre kahve hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 yemek kaşığı Colombia Huila kahvesi, süt, içme suyu ve French press.

Hazırlanışı:

 • Bir kap içerisinde sütü ısıtın.
 • Süt ısınırken French pressin içerisine 3 yemek kaşığı Colombia Huila kahvesini ilave edin.
 • Filte kahvenin üzerine kaynamış içme suyunu dairesel çizgiler çizerek dökün.
 • French pressin kapağını kapatın ve yaklaşık 7 dakika kadar demlendirin.
 • Demlene kahveyi kahveyi hazırlayacağınız bardağa süzün.
 • Isınan sütün bir kısmını temizlediğiniz French pressin içerisine alarak 2 dakika kadar köpürtün.
 • Kalan sütü kahvenin üzerine ekleyin.
 • Son olarak da süt köpüğünü kahvenin üzerine ekleyerek servis edin.

Afiyet olsun!

Karamelli Sütlü Köpüklü Kahve Tarifi

karamelli-sutlu-kopuklu-kahve-tarifi

Bu içeriğimizde bulunan son kahve tarifimiz ise karamelli sütlü köpüklü kahve. Karamelli sütlü köpüklü kahve hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı Honduras El Calan kahve, 2 yemek kaşığı karamel şurubu, süt, içme suyu, krem santim ve French press.

Hazırlanışı:

 1. Bir kahve bardağı sütü küçük bir tencerenin içerisine alın ve kaynamaya bırakın.
 2. Süt ısınırken bir taraftan kahveyi hazırlayacağınız bardağın içerisine 2 yemek kaşığı karamel şurubunu koyun.
 3. French pressin içerisine; 2 yemek kaşığı Honduras El Calan kahvesi ekleyin, üzerine 1 çay bardağı sıcak içme suyunu koyun ve yaklaşık 7 dakika kadar demlendirin. Demlenen kahveyi bir bardağa süzün.
 4. Kaynamış sütün yarısını temizlediğiniz French presin içerisinde köpürtün.
 5. Kaynayan sütün kalanını karamel şurubun üzerine ilave edin.
 6. Bir bardağa aldığınız demlenmiş kahveyi şurup ve süt karşımına ilave din.
 7. Son olarak da süt köpüğünü tüm karışımın üzerine ekleyin ve krem şanti ile sunuma hazırlayın. Dilerseniz krem şantinin üzerinde karamel şurubu da gezdirebilirsiniz.

Afiyet olsun!

1 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

kahvenin-faydalari-nelerdir
Daha Fazla

Kahvenin Faydaları Nelerdir?

İçindekiler Hide Kahve İçmenin FaydalarıDaha İyi OdaklanYağlara Veda EtÜst Düzey Performans SergileHastalıklara Karşı Daha Güçlü OlZengin Besin Değerlerinden…