Kahve Makinesi Önerileri – Kahve Makinesi Nasıl Seçilir?

kahve-makinesi-onerileri

Kahve makinesi, içilecek bir fincan kahvenin dengeli bir aromaya ve tada sahip olmasında belirleyici unsurlardan bir tanesi. Daha önce de Mithra Coffee Blog’da kahvenin geçirdiği yolculuktan çokça bahsetmiştik.

Bu yolculuk içerisinde iki aşama var ki, bunlar bir kahvenin lezzetini belirleyen en temel unsurlar. Bunlardan biri kahve çekirdeklerinin kavrulma dereceleri; diğer ise demleme yöntemi.

Yoğun ve stresli iş hayatının, bitmek tükenmek bilmeyen sınavların, bir türlü yetişmeyen ödevlerin tek bir ilacı var, o da durup sakince bir nefes almak. Her şey yetişir, her şey yoluna girer.

Neden stres yapmak yerine bir fincan kahve demleyip sakince düşünmeyesin ki? Belki bir fincan kahvenin muhteşem aroması ve kokusu eşliğinde o parlak fikir aklına geliverecek.

Kahve hazırlanışından tutun da tüketilişine kadar aceleyi sevmeyen içeceklerden bir tanesi. Çıktığı büyüleyici yolculuk içerisinde her bir aşamayı sakince ve sabırla atlatır. Bu yüzden bir fincan kahve içerken bile aceleyle bitirmek istemeyiz ve her yudumunda farklı bir nota keşfetme isteğiyle o muhteşem aromanın keyfine varırız.

Kahve demlemek de tam anlamıyla böyledir. Kahvenin paketini açtığınız zaman ortama yayılan taze kahve kokusu, suyun yavaş yavaş fokurdaması, kahvenin su ile buluştuğu o muhteşem an ve demlenirken kahvenin yavaşça makineden süzülüşü. Kahve demlemek bir terapi değildir de nedir?

Her bir aşamasıyla bizi mest eden bu süreç sonunda kimse tatsız ve duru bir kahve ile karşılaşmak istemez. Bu sebeple demleyeceğiniz kahvenin elde edildiği kahve çekirdekleri, kahve çekirdeklerinin kavrulma dereceleri ve demleme yöntemi son derece önemli.

Egzotik kahvelerle benzersiz bir lezzet yolculuğuna çıkmak isterseniz Mithra Coffee’nin dünyanın 5 farklı ülkesinden sizin için özenle seçtiği filtre kahveleri evinizin rahatlığında deneyimleyebilirsiniz.

Şunu da unutmamak lazım ki, kahve çekirdekleri ne kadar kaliteli olursa olsun ya da kahveniz ne kadar iyi kavrulursa kavrulsun yanlış bir yöntemle veya aletle kahve demlerseniz tüm emeği çöpe atabilir ve aromasız, yavan bir kahve ile karşılaşabilirsiniz.

Biz de tüm bunları göz ardı etmeyerek kahve tutkunu okurlarımız için en lezzetli kahve çekirdeklerinden elde edilmiş filtre kahveleri en iyi şekilde demleyebilecekleri kahve makinesi önerilerinde bulunalım istedik. Siz değerli okurlarımızı daha fazla bekletmeden asıl mevzumuza geçelim.

Filtre Kahve Makinesi Önerileri

filtre-kahve-makinesi-onerileri

Kahve demlemek için kullanılan makineler ilk etapta basit bir mekanizmadan ibaretken yıllar içerisinde gelişti ve ortaya müthiş kalitede kahve makineleri çıktı. Öyle ki, gittiğimiz bir kahve dükkanında içtiğimiz lezzetteki kahveleri evimizin rahatlığında hazırlama fırsatına sahip olduk.

Sizin için önerdiğimiz kahve makineleriyle hazırladığınız kahvelerle kendinizi şımartabilir ya da sevdiklerinize en lezzetli ikramı sunabilirsiniz.

Arçelik Kahve Makinesi

Arçelik çeşitli modellerde filtre kahve makinesi üreten firmalardan bir tanesi. Her bütçeye hitap eden seçenekleri mevcut. Fakat biz burada en uygun fiyatlı ürününü sizlere önereceğiz.

Arçelik Fk 6910 Resital modelli filtre kahve makinesi pek çok özelliğe sahip bir makine. Aşırı ısınma ve damlama emniyeti bulunan bu makine ile tek seferde 10 fincana kadar kahve hazırlayabilirsiniz.

Görünüm açısından da oldukça şık olan bu makinenin otomatik kapanma özelliği sayesinde de gözünüz arkada kalmayacak. Daha yoğun kahve severler için de aroma fonksiyonu ile yoğun kahveler hazırlayabileceğiniz bu makine ile sevdiklerinize benzersiz lezzetler hazırlayabilirsiniz.

Karaca Kahve Makinesi

Karaca da küçük ev aletleri konusunda bütçe dostu ve usta markalardan bir tanesi. Daha çok Türk kahvesi makinesi üreten bu firma, piyasaya sunduğu Karaca Hatır Plus 2 in 1 Black Copper makinesi ile büyük bir yenilik getiriyor.

Hem Türk kahvesi hem de filtre kahve demleyebileceğiniz bu makine ile bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Bu makineleri ayrı ayrı almaya kalktığınız zaman size daha pahalıya mal olabilir. Fakat Karaca tek bir makineyle iki ihtiyacı birden karşılıyor.

Karaca’nın piyasaya sunduğu bu makine, görünüm olarak da oldukça şık. Kırmızı, krem ve siyah renkleri bulunan bu makine mutfağınızdaki en şık alet olmaya aday olacak.

Bu makine ile tek seferde 5 kişilik filtre kahve ve Türk kahvesi demleyebilirsiniz. Paslanmaz çelik filtreye sahip olan bu makine aynı zamanda ideal sıcaklığını ayarlayabiliyor. Demlediğiniz filtre kahve de 30 dakikaya kadar sıcaklığını muhafaza edebiliyor.

Kullanıcı memnuniyetinin de oldukça yüksek olduğu bu makine ile artık birbirinden lezzetli aromalara sahip kahveler hazırlayabilirsiniz.

Delonghi Kahve Makinesi

Delonghi, dünyanın en kaliteli kahve makinelerini üreten şirketlerden bir tanesi. Piyasaya sundukları makineler hem tasarımlarıyla hem de özellikleri ile hemen fark ediliyor.

Diğer markaların makinelerine nazaran fiyatı daha tuzlu olmasına rağmen verilen her kuruşu sonun kadar hak eden bir makine.

Delonghi ICM15210 modelli filtre kahve makinesi tam bir doğa dostu. Enerji tasarrufu sağlayan bu makine açıldıktan 40 dakika sonra kendini otomatik olarak kapatıyor. Bu da evden aceleyle çıktığınız zamanlarda gözünüzün arkada kalmasını engelliyor.

Makinenin yanında bulunan su göstergesi sayesinde su seviyesini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca damlatma önleyici sistemi sayesinde kahve karafını dilediğiniz zaman yerinden çıkarabilirsiniz.

Temizlemesi de oldukça pratik olan bu aletin karaf ve filtre sepetini bulaşık makinesinde gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz.

Birbirinden kaliteli filtre kahve makineleri önerimizin ardından kaliteli kahve çekirdeklerinden elde edilmiş filtre kahvelere değinmemek olmaz. Dünyanın çeşitli yörelerinden özenle getirilen en kaliteli kahve çekirdeklerinin yine aynı özenle filtre kahve formunda hazırlandığı dünya kahveleri kutusu ile her yeni güne farklı bir aroma ile merhaba diyebilirsiniz.

Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

kahve-makinesi-nasil-kullanilir

Yukarıda bahsettiğimiz markalardan da görüldüğü gibi piyasada pek çok markaya ait farklı segmentlerde pek çok ürün çeşidi bulunmaktadır. Daha bu markalar gibi diğer markalarda gelişen kahve piyasası içerisinde kendine bir yer edinmek için kendi makinesini üretmektedir.

Bu makinelerin markaları ve görünümleri birbirinden ne kadar farklı olursa olsun genel olarak kullanım şekilleri aynıdır. Hepsinin bir su haznesi, kahve haznesi ve karafı bulunmaktadır. Peki, bu makineler genel olarak nasıl kullanılıyor?

Makine ile filtre kahve hazırlamak için;

  • Birinci Adım: Su haznesine yeterli miktardaki içme suyunu doldurun. (Göstergeyi geçmemeli!)
  • İkinci Adım: Kahve haznesine kahve filtrenizi yerleştirin ve içerisine kaliteli kahve çekirdeklerinden elde edilmiş filtre kahveyi ilave edin. (Bu aşamada kahve filtresi kullanmak zorunda değilsiniz.)
  • Üçüncü Adım: Kahve haznesini yerine oturdun ve tüm parçaların yerinde olduğundan emin olun.
  • Dördüncü Adım: Makinenizi çalıştırın ve mükemmel ses eşliğinde kahvenizin demlenişini izleyin.

Kahve makinesi alacaklara elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Sizin önerileriniz varsa onları da yorumlar kısmına bekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun!

1 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like