Yağ Yakan Kahve Tarifi – Yağ Yakan Kahve Çeşitleri

yag-yakan-kahve-tarifleri-yag-yakan-kahveler.JPG

Günümüzde kahve pek çok amaç için tüketilmektedir. Kahveyi kimi lezzeti, kimi hoş sohbeti kimi ise yağ yakma özelliği için tüketir. Yağ yakan kahve mi  olur diye soruyor olabilirsiniz. Evet, kahvenin tüketilme amaçlarından biri de  vücuttaki yağ yakımını hızlandırmaktır.

Sporcular başta olmak üzere çoğu kişi kahveyi yağ yakma yöntemlerinden biri olarak kullanır. Peki, kahve gerçekten yağ yakmamızı sağlıyor mu, okuduğumuz ve duyduğumuz bilgiler ne kadar doğru? Gelin bu sorunun cevabını birlikte keşfedelim.  

☕ Mithra Coffee’nin dünyanın farklı yerlerinden ithal ettiği yöresel kahve çeşitleri yağ yakma sürecinde size destek oluyor. Siz de Mithra Coffee’nin kaliteli kahve çeşitleriyle hem yağ yakabilir hem de yeni lezzetler keşfedebilirsiniz.

Kahvenin Yağ Yakıcı Etkisi Nedir?

Hepimizin bildiği gibi kahvenin ham maddelerinden biri kafeindir. Kafein, vücutta enerji metabolizmasının düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Vücudu uyaran maddelerden biri olan kafein, yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Yani içtiğiniz bir fincan kahve ile  vücudumuzdaki yağın yakılmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Kahvenin yağ yakıcı etkisi herkes tarafından bilinen bir şeydir. Peki, sadece kahve tüketerek zayıflamak ya da yağ yakmak mümkün mü? Tabii ki hiçbir şey tek başına mümkün değil. 

Vücutta yer alan kafein metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olsa da tek başına etkili değildir. Gerçek sonuçlara ulaşabilmek için metabolizmanızı canlı tutmak hatta düzenli egzersiz yapmalısınız. Tüketilen kahve ile birlikte yağ yakıcı besinlerden oluşan düzenli bir  beslenme programı ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca zayıflatan kahve tarifleri blog yazımız da ilginizi çekebilir.

Yağ Yakan Kahve Tarifleri

Kahvenin yağ yakıcı etkisi ve sağlıklı beslenmeye etkisinden bahsettiğimize göre yağ yakan kahve çeşitlerine geçebiliriz. İşte, yağ yakıcı kahveler ve tarifleri.

yag-yakan-kahve-tarifleri

Yağ yakan kahve tariflerini uygulamadan önce bir hekimden ya da diyetisyenden yardım almanızı tavsiye ederiz. Hekiminizin ya da diyetisyeninizin uygun görmesi halinde aşağıdaki tarifleri deneyimleyebilirsiniz.

Yağ Yakan Türk Kahvesi

Türk kahvesi, geçmişten bugüne bir neslin geleneksel içeceği, sohbetlerin yegane tamamlayıcısı olmuştur. Köklü geçmişin göstergelerinden biri olan kahve, yalnızca bir içecek değil bir iletişim tarzıdır.  

Uzun sohbetlerin ortağı, fal baktırmanın bahanesi, uykusuzluğun ilacı olan Türk kahvesinin faydalarına ne kadar hakimsiniz? Gelin kahveseverlerin, klasik lezzetlerden vazgeçmeyenlerin favori içeceği olan Türk kahvesinin yağ yakma özelliğini birlikte keşfedelim.

yag-yakan-turk-kahvesi-mithra-coffee-blog

Çaydan sonra en çok sevilen sıcak içecekler arasında yer alan Türk kahvesi yağ yakma özelliğiyle de sıkça tercih edilmektedir. Yağ yakan Türk kahvesinin geleneksel Türk kahvesinden farkı içine eklenen tarçın ile belirginleşmektedir. Bu kahve ile zayıflamak istiyorsanız mutlaka düzenli bir egzersiz programı yapmalısınız.

Yağ yakımını artırmak ve kilo vermek için tercih edeceğiniz kahvenin malzemeleri; bir çorba kaşığı Türk kahvesi ve bir çay kaşığı tarçından oluşuyor. 

Yağ yakan Türk kahvesinin hazırlanışı;

 • Öncelikle bir çorba Türk kahvesini cezveye ekleyin ve ardından hemen kahveye bir çay kaşığı tarçın ilave edin. 
 • Kahve ile tarçını koyduktan sonra kaşık yardımı ile harmanlanmalarını sağlayın.
 • Karıştırılan malzemelere bir fincan içme suyu ekleyin.
 • Suyun eklenmesi ile birlikte kahveyi cezvenin içinde biraz karıştırın.
 • Son olarak pişmekte olan kahveyi kabarmaya başlayınca ocaktan alın ve fincana dökün.

Şimdiden afiyet olsun! 

Yağ yakan tarçınlı kahvenin Türk kahvesinden tek farkı içine eklenen tarçındır. Yağ yakan kahvenin yardımı, düzenli beslenme ve sporla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bu arada kahveyi şekersiz tüketemeyenlerden biri de siz olabilirsiniz. Fakat sonuca ulaşabilmek için kesinlikle şeker kullanmamalısınız. Dilerseniz şeker yerine hurma veya kuru meyve tüketebilirsiniz. 

Yağ Yakan Hindistan Cevizli Kahve

yag-yakan-hindistan-cevizli-kahve

Yağ yakan Hindistan cevizli kahve son zamanlarda zayıflama takvimlerine eklenen içecekler arasına girmiştir. Sıklıkla tercih edilen içeceklerden biri olan Hindistan cevizli kahveyi ve yağ yakma üzerindeki etkisini sizler için araştırdık. 

Yağ yakan Hindistan cevizli kahvenin kilo verme üzerindeki etkisi sürekli dilendirilen başlıklar arasındadır. Peki kilo vermenizi yardımcı olan bu kahve nasıl yapılmaktadır. Tüm bu başlıkları ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

Şimdiden afiyet olsun! 

Hindistan cevizli Türk kahvesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • Bir çorba kaşığı Türk kahvesi, 
 • Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı,
 • Bir fincan ılık içme suyudur. 

Yağ yakan hindistan cevizli Türk kahvesinin hazırlanışı;

 • İlk olarak bir çorba kaşığı Türk kahvesini cezveye ekleyin. İkinci aşama olarak kahveye bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edin. 
 • Kahve ile Hindistan cevizi yağını bir kaşık yardımı ile cezvede karıştırın. 
 • Karıştırılan malzemelere bir fincan içme suyu ekleyin.
 • Suyun eklenmesi ile birlikte kahveyi cezvenin içinde  biraz karıştırın.
 • Son olarak kısık ateşte pişmekte olan kahveyi birkaç dakika sonra yani kabarmaya başlayınca ocaktan alın ve fincana dökün.

Afiyet olsun!

Yağ Yakan Sütlü Kahve

sutlu-tarcinli-kahve

Vücutta biriken istemsiz yağları eritmek için tercih edilen yöntemlerden biri de yağ yakıcı kahvelerdir. Çünkü kahve, içinde bulunan  kafein ile metabolizmanızın düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Sizler için yağ yakan kahve tariflerinizi düzenlediğimiz bu yazıda son değindiğiniz kahve, sütlü – tarçınlı kahve olacaktır. Yumuşak aroması ile keyifle içeceğiniz bu kahve, yağlarınızdan kurtulmanıza destek olacak. 

Yağ yakan sütlü kahve için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • Bir çubuk tarçın,
 • Bir su bardağı süt, 
 • Bir tatlı kaşığı kahvedir.

Son derece basit malzemelerden oluşan bu kahvenin yapımı da kolaydır. 

Yağ yakan sütlü kahvenin hazırlanışı;

 • İlk olarak bir fincan sütü cezvenin içine dökün. İçerisine bir çubuk tarçın atıp, sütü tarçın ile bir taşım kaynatın.
 • İkinci aşamada kaynatılan süt ocaktan alınır ve içerisindeki tarçının özlerinin süte geçmesi için en az 3-4 saat kadar bekletilir. Dilerseniz tarifi akşamdan hazırlayıp ertesi gün de içebilirsiniz.
 • Son olarak dinlendirilen tarçınlı süt içileceği zaman içerisine 1 tatlı kaşığı kahve ilave edilerek ocakta ısıtılır. 

Hazırlanan kahveyi ılık veya sıcak olarak içebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! 

Bu yazımızda Türkiye’de en çok tüketilen içecekler arasında yer alan kahvenin yağ yakma üzerindeki etkisinden ve kahve çeşitlerinden bahsettik. Eğer siz de kahve aşığıysanız ve beslenme programımda mutlaka olsun diyorsanız önerilerimizde faydalanabilirsiniz. 

Çünkü bizler de bir fincan kahvenin verdiği mutluluğun farkındayız! 

2 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

kaymakli-turk-kahvesi-nedir
Daha Fazla

Türk Kahvesi Ne Zaman İçilir?

İçindekiler Hide Türk Kahvesi Ne Zaman İçilmelidir?Tarçınlı Türk Kahvesi Ne Zaman İçilir?Limonlu Türk Kahvesi Ne Zaman İçilir?Türk Kahvesi…