Tahıllı Kahve Nedir, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

tahilli-kahve-nedir-faydalari-ve-zararlari-nelerdir

Tahıllı kahve, son zamanların en popüler içeceklerinden biri. Özellikle kilo verme sürecinde büyük faydaları olduğu iddia edilen bu kahve çeşidi pek çok kişi tarafından tüketiliyor.

Peki, tahıllı kahve gerçekten zayıflatıyor mu? Bu içeriğimizde tahıllı kahvenin ne olduğuna, faydalarına ve zararlarına değineceğiz.

Tahıllı kahve; arpa – çavdar karışımının kahveyle harmanlanmasıyla hazırlanan bir kahve çeşididir. Besin değerleri bakımından oldukça zengin olan kahveyle arpa ve çavdarın zengin besin değerlerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan bu içecek; bu tanımıyla oldukça faydalı görünüyor.

Vitamin, mineral ve karbonhidratlar bakımından oldukça zengin olan tahıl grubu ile kahvenin metabolizma hızını arttırma özelliğinin birleşmesi sonucunda ortaya mucizevi bir içecek çıkıyor. Peki, bir zayıflama ürünü olarak ortaya atılan tahıllı kahve gerçekten de faydalı mı?

Bize soracak olursanız piyasaya zayıflama ürünü adı altında sunulan hiçbir gıdayı ya da içeceği tüketmemelisiniz. Çünkü bu tarz içeceklerin ya da gıdaların içeriğine hiçbir zaman tam anlamıyla hakim olamazsınız.

Bu durum da ortaya istenmeyen sonuçların ve ciddi problemlerin çıkmasına neden olacaktır.

Ayrıca bu tip içeceklerin ve gıdaların içerisine pek çok madde ilave edilmektedir. Dolayısıyla bu tip içeceklerin içerisindeki herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz olabilir. Bu durumu da pirince giderken evdeki bulgurdan olmak atasözüyle özetleyebiliriz.

Yani kısa yoldan hızlıca kilo vereyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Dolayısıyla bu tip ürünler kullanmak yerine evde hazırlayabileceğiniz tariflerden faydalanabilirsiniz.

Tabii bu tarifleri de sağlıklı bir diyet programı eşliğinde kullanmalısınız. Aksi takdirde sağlıksız kilo verirsiniz verdiğiniz kiloyu da çok kısa süre içerisinde geri alırsınız.

Tahıllı Kahve Kilo Vermeye Yardımcı mı?

zayiflatir-mi

Tahıllı kahvenin kilo vermede etkili olduğu pek çok kişi tarafından dile getiriliyor. Sizin için araştırdığımız zaman da birçok kişinin bu kahve hakkında olumlu yorumlarda bulunduğunu gördük.

Fakat bu bilgiler herhangi bir uzman tarafından verilmediği için açıkçası bize çok da güvenli gelmedi.

Evet, tahıllı kahvenin zayıflamaya yardımcı olabilir. Fakat bu kahve tek başına zayıflatır mı, tabii ki hayır.

Hem içeriğini bilmediğiniz bir içeceği bünyeye alıp hem de yemenizden ve içmenizden fazlasıyla kısmanız sonucu tabii ki kilo vereceksiniz. Fakat bununla beraber vücudunuzda kas kaybına da sebep olabilirsiniz.

Dolayısıyla illa ki kilo verme sürecinde size faydası olacak bir içecek arayışındaysanız, kahvenin gücünden ve lezzetinden de faydalanmak istiyorsanız içeceğinizi kendiniz hazırlamalısınız.

Böylece hazırladığınız içeceğin içeriğine hakim olabilecek ve oluşabilecek alerjik reaksiyonların önüne geçebileceksiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz zayıflamaya yardımcı kahve tariflerini sizin için seçtik. Eğer bu kahve çeşitleri içerisindeki herhangi bir malzemeye karşı alerjiniz yoksa gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Kahve Tarifleri

hindistan-cevizli-fitre-kahve-tarifi-mithra

Zayıflatan kahve tariflerini hazırlamak için ihtiyacınız olan ana malzeme elbette kahve. Mithra Coffee & Tea Co.’nun nitelikli kahve çeşitleri ile zayıflamaya yardımcı olacak kahve tariflerinizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Evinizden çıkmadan sizin ayağınıza gelecek dünya kahveleri çeşitleri ile hem lezzete doyacaksınız hem de formunuzu koruyabileceksiniz.

İşte, sizler için seçtiğimiz zayıflatan kahve tarifleri!

Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi

Zayıflama sürecinde bizi en çok zorlayan konulardan bir tanesi de aniden bastıran tatlı krizleri. Bir türlü dinmek bilmeyen tatlı ihtiyacına iyi gelecek tarçınlı Türk kahvesi ile tatlı ihtiyacınızı giderebilir ve diyetinize tam gaz devam edebilirsiniz.

Çünkü tarçın, vücudun şeker ihtiyacını karşılayan ve şeker isteğimizi bastıran bir baharat çeşididir.

Zayıflatan tarçınlı Türk kahvesi tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, yarım çay kaşığı tarçın ve bir fincan içme suyu.

Hazırlanışı:

 • Bir cezve içerisine bir kahve fincanı içme suyu dökün.
 • İçerisine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve yarım çay kaşığı tarçın ilave edin.
 • İyice karıştırın ve kısık ateşte pişirin.
 • Kahvenin köpüğü taşmaya başladığı esnada ocaktan alın ve servis edin.

Afiyet olsun!

Hindistan Cevizi Yağlı Filtre Kahve Tarifi

yag-yakan-hindistan-cevizli-kahve

Son zamanların en popüler kahve tariflerinden biri de Hindistan cevizli filtre kahve. Vücutta biriken yağ kütlesinin erimesine yardımcı olan bu kahve tarifi özellikle sporcuların vazgeçilmez içeceği.

Sağlıklı bir diyet ve spor programına eşlik edecek Hindistan cevizli filtre kahve sayesinde kısa sürede hayal ettiğiniz kiloya ve vücut şekline ulaşacaksınız.

Hindistan Cevizli filtre kahve hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı filtre kahve, 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 tatlı kaşığı tereyağı, içme suyu, French press ve blender.

 • İçme suyunu kaynatın ve 2 dakika kadar dinlendirin.
 • Dinlenmiş sıcak içme suyu ile French pressi çalkalayın.
 • French pressin içerisine 2 yemek kaşığı filtre kahve ilave edin.
 • Kahvenin üzerine sıcak suyu daireler çizerek yavaş ve düzenli bir şekilde ilave edin.
 • French pressin ağzını kapatın ve kahveyi 7 dakika kadar demlenmeye bırakın.
 • Kahve demlenirken blenderın içerisine 2 tatlı kaşığı tereyağı ve 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı koyun.
 • Demlenen kahveyi süzerek blenderın içerisindeki yağların üzerine dökün ve blenderdan geçirin.
 • Yağlar filtre kahve ile iyice karıştıktan sonra kahveniz servise hazır olacak.

Afiyet olsun!

0 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like