American Press Nedir, Nasıl Kullanılır?

american-press-nedir-nasil-kullanilir

American press, son dönemlerde popülerleşen bir kahve demleme ekipmanı. French press kadar yaygın kullanılmayan ve henüz daha yeni yeni tanınan bu ekipmanı kahveseverler için inceledik, keyifli okumalar dileriz.

Kahve; hepimizin severek tükettiği içeceklerin başında gelir. Zaman zaman güne başlarken ya da günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için kahve tüketiriz.

Hepimizin bildiği gibi kahve; farklı ekipmanlarla ve çeşitli demleme yöntemleriyle hazırlanır. Günümüzde çok tercih edilen kahve demleme ekipmanlarından biri de American presstir. Peki son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz American press nedir?

Bu içeriğimizde American pressle ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabileceksiniz. Öyleyse lafı fazla uzatmayalım, gelin American press nedir ve nasıl kullanılmalıdır bir bakalım. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Kahvesiz güne başlayamayanlardan mısınız? Öyleyse size harika bir tavsiye ile geldik. Kahve severleri zengin aromalı egzotik kahvelerle buluşturan Mithra Coffee, sunduğu uygun fiyatlı dünya kahvesi seçenekleri ile benzersiz lezzet deneyimleri yaşatıyor.

☕ Farklı ülkelerin lezzetlerini deneyimlemeyi seviyor ve kahvesiz günü tamamlayamıyorsanız Mithra Coffee sizin için en doğru adres! Damak tadınıza göre seçebileceğiniz birbirinden lezzetli kahve seçenekleri Mithra Coffee’de sizi bekliyor.

American Press Nedir?

french-press-nasil-temizlenir

Her kahveseverin mutfağında en az bir tane kahve demleme ekipmanı vardır. Bilinen seçeneklerin yanı sıra son zamanlarda kahve ekipmanları içinde popülerleşen diğer bir ekipman ise American press.

Kahve demleme yöntemine yeni bir soluk kazandıran bu kahve demleme yöntemi, aslında French pressten ilham alınarak ortaya çıkmıştır. Bu kahve demleme yönteminin asıl amacı elde edilen kahvede daha yoğun bir tat ortaya koymaktır.

Dolayısıyla kahvede yoğun aroma sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. American pressle kahve demlemek ise son derece zahmetsizdir. Ayrıca bu zahmetsiz yöntem, kahvenin hem daha aromatik hem de daha sert olmasını sağlar.

American press nedir sorusuna yanıt verdik. Bu demleme yöntemiyle ilgili çok merak edilen bir diğer soru ise American press kahve demleyici nasıl kullanılır sorusudur. Öyleyse çok merak edilen bu kahve demleyicinin nasıl kullanıldığını hep birlikte keşfedelim.

Kahveseverlere bir tavsiyemiz var! Mithra Coffee yöresel kahve çeşitlerinin yanı sıra kaliteli, şık ve oldukça ergonomik olan kahve ekipmanları ile kahve tutkunlarına eşsiz bir deneyim sunuyor. Gerek espresso, gerek ise filtre kahve demleme ekipmanlarını Mithra Coffee’de bulabilirsiniz.

American Press Kahve Demleyici Nasıl Kullanılır?

american-press-nedir-nasil-kullanilir

American pressin, diğer demleme yöntemleri ile arasında çok büyük farklar bulunmuyor. Ancak yine de kendine has bir mekanizması ve çalışma yöntemi bulunmaktadır.

American presste hazne ve piston olmak üzere iki temel malzeme bulunmaktadır. Ayrıca manuel press özelliğine sahip olan bu ekipman, oldukça şık da bir tasarıma sahiptir.

Peki American pressin kullanımı kolay mıdır ya da bu ürünü nasıl kullanmalıyız? American pressin kullanımı ve kahve demleme yöntemi şu şekildedir:

 • American presste kahve demlerken en çok dikkat çeken durum, kahvenin bir basınç uygulanarak demlenmesidir. Burada espressoyu andırsa da esasında bir filtre kahve demleme yöntemidir.
 • Kahve haznesine orta kabalıkta öğütülmüş kahveyi ekledikten sonra hazneyi American pressin pistonu ile birleştirmelisiniz.
 • Ardından su bölümüne sıcak su eklemelisiniz.
 • Sonrasında ise American presste bulunan pistonu haznenin üstünü kapatmalısınız.
 • Kahveyi 4-5 dakika demlendirdikten sonra kahveyi preslemelisiniz. Kahve süzme ve basınç esnasında da aktif olarak demlenmeye devam edecektir.
 • Kahveyi süzdükten sonra ise servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

American pressin kullanımına değindiğimize göre şimdi de merak edilen bir diğer konuya geçebiliriz. Pek çok kişi American pressle French press arasındaki farkı merak ediyor. American pressin French presse nazaran daha pahalı bir ekipman olduğu da aşikar.

Peki ikisi arasındaki fark nedir? Halihazırda French pressiniz varsa ya da bu iki ekipman arasında kaldıysanız hangisini tercih etmelisiniz? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarına bir bakalım.

American Press ve French Press Arasındaki Farklar

En çok tercih edilen kahve demleme yöntemlerinden biri olan French press ve American press arasında ne gibi farklar var? İçeriğimizin bu kısmında bu iki demleme yöntemi arasındaki farklara değineceğiz.

İşte iki demleme yöntemi arasındaki farklar:

 • Kahve demlemeyle bütünleşmiş olan French press aslında bitki çayı demlemek için de kullanılır. Bunun yanı sıra American press ise yalnızca kahve demlemek için tercih ediliyor.
 • American press ultra ince çelik filtreleme seçeneği ile yoğun aromalı bir kahve deneyimi sunuyor. French press ise American presse nazaran daha yumuşak içim hazırlanabiliyor.
 • American press, kahveye bir basınç uygulayarak kahvenin demlenmesini sağlayan bir mekanizmadan oluşuyor. French press içerisindeki kahveyse suyun içinde çiçeklenerek aromasını dağıtıyor. Demlendikten kısa süre sonra servis ediliyor.
 • American press ile ortaya koyduğunuz kahve, pürüzsüz bir görünüme ve sert bir aromaya sahiptir. French press ile demleyeceğiniz kahve ise taneciklerin olduğu tortulu bir içim ortaya koyabilir.
 • French press ile yaptığınız kahveyi belirli bir süre demleyebilir sonrasında bir süzgeç yardımıyla süzerek hazır hale getirebilirsiniz. American pressle ise kahveyi hem süzme hem de basınç süresi boyunca demlenmeye bırakabilirsiniz.

Bu iki ekipman arasında büyük bir fark yok. Ancak French press American presse nazaran hem daha kolay bir kullanıma sahip hem de daha uygun. Dolayısıyla kahve demleme ekipmanı için yeterli bütçeniz yoksa French press de işinizi görecektir.

Damak tadınız için en uygun kahveyi seçmek ve kaliteli ekipmanlarla lezzetli sonuçlar ortaya koymak için Mithra Coffee‘yi ziyaret edebilirsiniz.

0 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

evde-kahve-jolesi-yapimi
Daha Fazla

Evde Kolay Kahve Jölesi Yapımı

İçindekiler Hide Kahve Jölesi Nedir?Kahve Jölesi Nasıl Yapılır?Jelatinle Kahve Jolesi YapımıAgar Agar ile Kahve Jölesi Yapımı Kahve tutkunuysanız…
yesil-kahve-nedir-faydalari
Daha Fazla

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve, son yılların en popüler içecekleri arasındadır. Oldukça sağlıklı bir içecek olan bu kahve çeşidi uzmanlardan da…