Kahveli Milkshake Nasıl Yapılır? Kahveli Milkshake Tarifi

kahveli-milkshake-nasil-yapilir-kahveli-milkshake-yapimi

Tatlı mı tatlı kahveli milkshake tarifleriyle alıştığınız aromayı farklı şekillerde deneyimlemeye hazır mısınız? Sizin için seçtiğimiz dört faklı milkshake tarifiyle gerek kendinize gerekse sevdiklerinize bambaşka lezzetler hazırlayabilirsiniz.

Milkshake içmenin yazı kışı olur mu bilemiyoruz. Fakat bu içeceğin yaz sıcaklarında çok iyi gideceğine eminiz. Hele bir de kahveyle hazırlanıyorsa.

Evde kahveli milkshake yapımı kulağa zor mu geliyor? Hemen peşin hüküm vermeyin deriz. Çünkü blenderınız ya da buz kırabilecek herhangi bir aletiniz varsa birbirinden lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz.

Peki, bu lezzetli tarifleri hazırlamak için ihtiyacınız olan kahveleri nereden temin edeceksiniz?

Elbette egzotik kahve aromasını evimize taşıyan Mithra Coffee‘de! Mithra Coffee farklı kıtalardan seçtiği nitelikli kahve çekirdekleriyle bizi harika lezzetlerle buluşturuyor. Brezilya, Guatemala, Tanzanya, Honduras, Kosta Rika, Peru gibi pek çok ülkenin en lezzetli kahve çekirdeklerini bizim için ayırıyor.

Kahve çekirdeklerinizi özenle bizim için hazırlıyor. Filtre kahve, Türk kahvesi, espresso ya da farklı demleme stillerine göre bizim için öğütüyor. Biz de evimizin rahatlığında nitelikli kahve aromasının tadını çıkarabiliyoruz.

Kısacası hazırlayacağınız milkshake tariflerini Mithra Coffee’nin taptaze kahve çeşitleriyle hazırlayabilirsiniz. Sizin için taze taze çekilen kahveler tariflerinize de sıra dışı bir aroma katacak.

Öyleyse artık seçtiğimiz kahveli milkshake tariflerine geçelim.

Filtre Kahveli Milkshake

filtre-kahveli-milkshake

Filtre kahveyle milkshake hazırlamak için yapacağınız ilk şey filtre kahveyi hazırlamak olacak. Eğer filtre kahveyi nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız evde filtre kahve yapımı ile ilgili hazırladığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Kullanacağınız bardağın yarısı kadar kahve demlemeniz yeterli olacaktır. Kahve haricinde ihtiyacınız olan malzemeler ise; süt, buz ve iki top vanilyalı dondurma.

 • Milkshake hazırlayacağınız bardağın alabildiği kadar buzu blendera ekleyin.
 • Kullanacağınız bardağın yarısından bir parmak fazla süt ekleyin.
 • Ardından demlediğiniz filtre kahveyi de blenderın içine ilave edin.
 • Son olarak da iki top vanilyalı dondurmayı ekleyip blenderı çalıştırın.
 • Tüm malzemeler birbirine karışınca ve buz parçaları iyice kırılınca servis edebilirsiniz.
 • Dilerseniz çikolata, karamel sos ya da diğer sos çeşitleriyle sunumunuzu süsleyebilirsiniz. 

Afiyet olsun!

Türk Kahveli Milkshake

turk-kahveli-milkshake

Türk kahvesiyle milkshake hazırlamak da tıpkı filtre kahveyle hazırlamak kadar kolay. Fakat bu tarifimizde içeceğimizi biraz süsleyeceğiz. Nasıl mı? İçine bu defa vanilyalı dondurma yerine çikolatalı dondurma koyarak.

Türk kahvesiyle milkshake hazırlamak için; double Türk kahvesine, iki top çikolatalı dondurmaya, buza ve süte ihtiyacınız olacak.

 • Double yani iki fincan boyutunda olacak şekilde Türk kahvesini hazırlayın.
 • Hazırladığınız Türk kahvesini bir köşede bekletin. Böylece kahvenin telveleri iyice dibe çökecek.
 • Ardından kullanacağınız bardağın alabildiği kadar buzu blendera ekleyin.
 • Blenderın içine kullanacağınız bardağın yarısından bir parmak fazla olacak şekilde süt ekleyin.
 • Telvesi dibine çökmüş olan Türk kahvesini yavaşça blenderın içine dökün.
 • Son olarak da iki top çikolatalı dondurma ekleyin. Eğer tarifinizin tatlı olmasını istiyorsanız kahveyi hazırlarken şeker kullanabilirsiniz. Ayrıca dondurma miktarını da fazla tutabilirsiniz.
 • Blenderı çalıştırın.
 • Tüm malzemelerin birbirine karıştığından emin olunca servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

Muzlu Kahveli Milkshake

muzlu-kahve

Hem tok tutan hem de lezzetli mi lezzetli bir milkshake tarifinde sıra. Dilerseniz bu tarifin içinde şekere hiç yer vermeyerek fit milkshake de hazırlayabilirsiniz. Seçim tamamen size ve damak zevkinize kalmış.

Muzun ve kahvenin eşsiz birlikteliğiyle hazırlayacağımız milkshake için bir adet büyük boy -olgun- muzu bir gece önceden buzluğa koyuyoruz. Eğer derin dondurucunuz varsa birkaç saat öncesinden dondurucuya da atabilirsiniz.

Buradaki önemli nokta muzu soyduktan sonra buzluğa koymuş olmak. Aksi takdirde muzu soymaya çalışırken zorlanabilirsiniz.

Muzla filtre kahve birbirine çok yakıştığı için biz bu tarifte filtre kahve kullanmayı tercih ettik. Ama siz sevdiğiniz herhangi bir kahve çeşidini seçebilirsiniz.

Özetle tarifi hazırlamak için; bir adet büyük boy donmuş muza, demlenmiş filtre kahveye, buza, süte ve iki top vanilyalı dondurmaya ihtiyacınız var.

 • Blenderın içine kullanacağınız bardağın alabildiği kadar buz ekleyin.
 • Donmuş muzu parçalara ayırın ve buzun üzerine ilave edin.
 • Son olarak da kullanacağınız bardağın yarısından bir parmak fazla sütü, bardağın yarısı kadar filtre kahveyi ve dondurmayı da blendera ekleyin ve blenderı çalıştırın.
 • Tüm malzemeler homojen bir kıvam elde edince içeceğinizi bardağa alın. Dilerseniz yanında muz dilimleriyle servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

Dondurmasız Kahveli Milkshake

dondurmasiz-milkshake

Gelelim milkshake hazırlarken dondurma kullanmak istemeyenlere özel tarife. Emin olun dondurma kullanmadan da gerçek milkshake lezzetini yakalayabilirsiniz.

Dondurmasız milkshake hazırlamak için kullanacağınız malzemeler arasında; filtre kahve, buz, süt, vanilyalı ya da çikolatalı milkshake tozu yer alıyor.

 • Blenderın içine milkshake hazırlayacağınız bardağın alabildiği kadar buzu ekleyin.
 • Kullanacağınız bardağın yarısından bir parmak fazla kadar sütü ve yarısı kadar da demlenmiş filtre kahveyi ekleyin.
 • Son olarak da bir yemek kaşığı vanilyalı yada çikolatalı milkshake tozunu da ekleyip blenderı çalıştırın.
 • Tüm malzemeler homojen bir kıvam elde edince ve buz parçaları iyice kırılınca servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

2 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like