Kahve Story – En Havalı Kahve Storysi Fikirleri

kahve-story-en-havali-kahve-storysi-fikirleri

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün etrafımızı biraz daha sarıyor. Özelikle Instagram kahve story fikirleri takipçilerimizi etkilemenin yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası yeni dünya düzeninin getirdiği dijitalleşmeyi hayatımızın her alanında hissediyoruz.

Gün içerisinde hemen hemen hepimiz kahve tüketiriz. Hatta lezzetli bir kahveyi en havalı kahve storysi ile tamamlayarak takipçilerimizle etkileşim içinde kalmak isteriz. Kahve yalnızca bir içecek değil, en havalı story fikirlerinin kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

Evde, iş yerinde, arkadaşlar ile sohbette yani nerede olursanız olun kullanabileceğiniz kahve story fikirlerinizi sizin için derledik! Eğer siz de story denildiğinde aklına kahve kombinleri gelenlerdenseniz mutlaka yazımızın devamına göz atmalısınız!

Hareketli Kahve Storysi Fikirleri

kahve-story-hareketli-ve-sozlu-fikirler

Kahve storysi atmayı çok seviyor fakat planlama konusunda nasıl ilerleyeceğinizi  bilmiyorsanız sizi buraya alalım. Günü eğlenceli geçirmek için çıktığınız gezintilerinizde size eşlik edecek en güzel hareketli kahve storylerini sizin için araştırdık.

Hareketli kahve storysi çekmeden önce;

 • Nerede ve nasıl bir kahve storysi çekmek istiyorsunuz? Evde kahve story, Türk kahvesi story, sabah kahvesi story veya gece kahvesi story. Sizin tercihiniz hangisi?
 • İlk olarak çektiğiniz fotoğrafın story için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü çekilen her fotoğraf  kahve story fikri için uygun olmayabilir.
 • Fotoğraf yukarıdan geniş açısı ile çekilirse eğer storye daha uygun olacaktır.
 • Efektlerde herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız görsel netliği dikkat etmeli ve fotoğrafa odaklanmalısınız.

Şimdi sıra storylerinizi en renkli hale dönüştürecek olan giflere geldi. “Merry.coffee ve cafezim” kelimelerini Instagram gif arama alanına yazarak hikayeniz için en uygun gifi seçebilirsiniz. Yine Instagram’da fotoğraf paylaşırken arama kısmına coffe time yazarak görselinize en uygun gifi bulabilirsiniz.

Siz de bu bilgilerden faydalanarak beğenilerinizi artırabilir ve pintirest kahve story kıvamında görsellere imza atabilirsiniz.

Hareketli Kahve Efekti Nasıl Kullanılır?

Eğer mükemmel bir fotoğraf çektim şimdi nasıl storye uygun hale getirebilirim diye soruyorsanız bu önerilerimiz size geliyor.  Paylaşım yapmadan önce dikkat etmeniz gereken tüm aşamaları havalı storyleriniz için derledik!

Kahve efektlerini kullanmak en az diğer efektleri kullanmak kadar kolay. Sadece yapmanız gereken şey doğru kompozisyonu oluşturmak. Yani doğru görsel, görsele uygun gif ve yazı ile istediğiniz gibi kahve storysine sahip olabilirsiniz.

 • Yapmanız gereken ilk şey kahve fincanı yukarıdan çekmek ve fincanların yuvarlak göründüğüne emin olmaktır. Aksi takdirde efektler kahve fincanınıza uygun olmayacaktır.
 • Kahve fincanınızı seçin, daha sonra arama kısmına gelerek kahve efekti için düzenlenmiş gifleri arayın .Örneğin,  merry.coffee, curlysmurfette Coffee gibi.
 • Gifinize karar verdikten sonra efekti alarak kahve fincanının üzerine oturtmanız gerekiyor. Efekti kahve fincanınıza göre (büyük-küçük) şekillendirebilirsiniz.
 • Sonra  postunuzu daha da güzelleştirmek adına kahve story sözleri, emoji vs. ekleyebilirsiniz.

O halde gelsin beğeni, yorum ve paylaşımlar…

Kahve Story Sözleri

Etkili iletişim için en önemli olan detaylardan biri de hiç şüphesiz kelimelerdir. Kelimeler, kullanıldığı her platformda dikkat edilmesi gereken ve etkileşim oranını artıran ince detaylardan biridir. Günümüzde kelimelerin gücüne ve içeriğe gerekli önem verilmese de biliyoruz ki “içerik kraldır.” Bundan dolayı kahve storysine eklenecek sözlere, seçtiğiniz kelimelere gerekli önemi vermelisiniz.

Kahve storyi sözü seçtiğiniz kahveye ve konsepte göre değişiklik gösterecektir. Örneğin Türk kahvesi storysi için 40 yıllık hatırdan, şiirlerden yola çıkarken. Sabah kahvesi için filtre kahve özelliklerinden yola çıkan sözler tercih edebilirsiniz.

Sabah Kahvesi Story Fikirleri

sert-icimli-filtre-kahve-ozellikleri

Instagram kahve storylerinin vazgeçilmezinden biri sabah kahve storyleridir. Güne güzel bir merhaba demenin, uykumuzu açmanın ve tabii ki sosyal medyada aktif olmanın yollarından biri kahve storyleridir. Lezzetli bir kahveye eşlik edecek birkaç küçük dokunuş ile kahve storylerini görsel şölene çevirebilirsiniz.

Eğer fotoğrafınız sabah çekilen bir kahve ise gün ışığı en güzel aksesuarınız olacaktır. Etraftan görsele sızan gün ışığı ve yarattığı estetik gölge ile mükemmel bir kahve storysi çekebilirsiniz.

Kitaplar, sadece kahve storylerinin değil, pek çok paylaşımın yardımcısıdır. Kahve görsellerini  kitap, not defteri, kalemden oluşan bir kompozisyon ile tamamlayabilirsiniz. Çok sıradan bir fikir diye düşünüyor olabilirsiniz fakat, yenilikçi olmak biraz da bakış açısı ile mümkündür. Yani klasik olan şeyleri orijinal fikirlere dönüştürebilirsiniz. Kitaplar ise yardımcı oyuncu olarak sizlere destek olacaktır!

Türk Kahvesi Story Fikirleri

turk-kahvesi-tarifi-mithra

Herhalde aramızda Türk kahvesi ile story atmayan kimse yoktur. Özellikle manzaraya karşı çekilen Türk kahvesi görselleri ile en özel kareleri kolayca yakalayabiliriz. Peki, en güzel Türk kahvesi story fikirleri nelerdir?

 • Nostaljik veya vintage efektlerden yardım alarak güzel bir story çekebilirsiniz. Çünkü Türk kahvesine köklü geçmişi ile en çok nostaljik efektler yakışmaktadır.
 • Kelimelerin gücünden faydalanarak özel bir yazı ekleyebilir veya Instagram’ın hazır yazı efektleri ile orijinal bir tasarım yakalayabilirsiniz.
 • Çiçekler, kediler veya diğer hayvan dostlarımız storyleri renklendiren en güzel detaylardan biridir. Dilerseniz onlardan da ilham alabilirsiniz.
 • Özel bir köşe tasarlayarak kahve aksesuarlarından, fotoğraf çerçevelerinden, bilgisayar veya herhangi bir detaydan faydalanarak da güzel bir story oluşturabilirsiniz.

Sıklıkla tükettiğimiz kahvelerden biri olan Türk kahvesi, tadı ve geçmişi ile fotoğraflarımıza ilham veren en özel araçlardan biridir. Pek çok düşünceden yolla çıkarak  Türk kahvesi story hikayenizi oluşturabilirsiniz.

 Filtre Kahve Story Fikirleri

mithra-coffee-ile-en-lezzetli-sutlu-filtre-kahveyi-hazirlayin

Sert bir günaydın için aradığımız içeklerden biri de filtre kahvedir. Birçok amaç ile tüketilen fitre kahveyi  storylerimizde nasıl kullanabiliriz?

 • Yakın plandan çekilmiş canlı bir fotoğraf karesi,
 • Kahve ekipmanlarının yardımı ile çekilen görseller,
 • Filtre kahveye eklenen buz, süt gibi detaylardan faydalanarak renklendirilen kareler,
 • Kahve yanına eklenen; çikolata, bilgisayar, gazete, dergi, gözlük, yakı gibi araçlar,
 • Gün ışığı, gün batımı, gökyüzü, gibi doğal arka planlar filtre kahve story fikirlerinizin ilhamı olabilir.

Ayrıca story kahve fikirleri için Muhiku’dan da yardım alabilirsiniz. Fotoğraflarınıza dekor olacak özel tasarım kupalar, lezzetli kahveler, fotoğraf baskı ve çerçeveler kısacası aradınız pek çok aksesuara buradan sahip olabilirsiniz.

Günün en güzel kahvesine eşlik edecek kupalar, görsellerinize ilham olacak aksesuarlar Muhiku’nun yenilikçi fikirleri ile buluşuyor. Kahve storysi hazırlarken bu detaylardan faydalanmayı unutmayın deriz!

2 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

soguk-kahve-nasil-yapilir
Daha Fazla

Soğuk Kahve Nasıl Yapılır?

İçindekiler Hide Soğuk Kahve Yapımına Dair Püf NoktalarSoğuk Kahve Yapımı için Hangi Kahve Çekirdekleri Kullanılmalıdır?Soğuk Kahve Yapımında Nasıl…