Kahve Değirmeni Önerileri – En İyi Kahve Değirmeni Modelleri

kahve-degirmeni-onerileri-en-iyi-kahve-degirmeni-modelleri

Taze kahve çekirdeklerinin karşı konulmaz aroması karşısında mest olmak istiyorsanız öncelikle bir kahve değirmeni edinmelisiniz. Bu kahve ekipmanına aynı zamanda “kahve öğütücü” de denilmektedir.

Sizin için seçtiğimiz kahve değirmenleri doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacak. Ancak öncesinde gelin, bu ekipmanı yakından tanıyalım.

Kahve öğütücü ile aromatik kahveler elde etmek için öncelikle kaliteli kahve çekirdeklerine ihtiyacınız var. Kullanacağınız kahve çekirdekleri ne kadar kaliteli olursa kahveniz de o kadar lezzetli olur.

☕ Mithra Coffee & Tea Co.’nun egzotik kahve lezzetleriyle dolu dünyasında pek çok ülkenin kahve çeşidi bulunuyor. Bu kahve çeşitlerini hazır öğütülmüş şekilde de alabilirsiniz. Ayrıca çekirdek formunda sipariş vereceğiniz kahve çekirdekleri ile taptaze kahvenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kahve Değirmeni Nedir ve Ne İşe Yarar?

kahve-degirmeni-nedir-ve-ne-ise-yarar

Gerçek bir kahve tutkununun arzusu her zaman en taze kahve aromasını tatmaktır. Bu sebeple tazeliği elde etmek için her yola başvurur. Bu yollardan biri ise ev tipi kahve öğütücü edinmektir.

Kahve değirmeni; kahvenin, çiftlikte başlayan ve fincanda son bulan yolculuğunda uğradığı son duraktır. Önce kahve işçileri lezzetli kahve çekirdeklerini toplarlar ve daha sonra işlerler. Son olarak usta eller kahveyi kavurur ve kahve değirmeninde öğütür.

Kahve öğütücünün ana amacı da kahve çekirdeklerini içilebilir hale getirmektir. Çünkü kahve çekirdekleri çekirdek formundayken demlenemezler. Kahve öğütücü, kahve çekirdeklerinin parçalanmasını sağlar. Özetle kahvenin tadını ve aromasını ortaya çıkarır.

Elektrikli ve manuel olmak üzere iki farklı kahve değirmeni tipi vardır. Ayrıca dükkan tipi büyük kahve değirmenleri de mevcut. Ancak biz bu içeriğimizde ev tipi modellere yer verdik.

Manuel modellerin kendine has çalışma stilleri vardır. Her modelin kendine göre bir mekanizması bulunur. Fakat genel olarak hepsinde bulunan ortak özellik bir çarka sahip olmalarıdır.

Bu çark, kahve çekirdeklerinin farklı derecelerde öğütülmesi içindir. Böylelikle damak tadınıza ve ekipmanınıza göre espresso, filtre kahve ya da Türk kahvesi hazırlayabilirsiniz.

Kahve Değirmeni Tavsiyeleri

manuel-kahve-ogutucu

Kahve demlemeyi keyifli hale getirmek tamamen kullanacağımız ekipmanlarla alakalı. Pour over kahve ekipmanları bizi sürece dahil ederek kahve demlemenin verdiği o hazzı yaşamamızı sağlarlar. Fakat sürece demleme öncesi kahve çekirdeklerini öğüterek de başlayabiliriz.

Dilerseniz öğütücülü filtre kahve makineleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mithra Coffee & Tea Co. dünyanın önde gelen markaları arasından yaptığı seçimlerle kaliteli seçenekler sunuyor. Farklı demleme ekipmanları ve öğütücü keyifli bir kahve demleme süreci yaşamamızı sağlıyor.

Mithra Coffee’nin kaliteli ve şık ekipman seçeneklerini incelemek için kahve ekipmanları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda kahve öğütücünün ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlattık. Son olarak size ev tipi kaliteli kahve öğütücüleri önererek içeriğimizi sonlandıracağız. Öyleyse sizin için seçtiğimiz ev tipi modellere bir göz atalım!

Hario Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni

Kolay ayarlanabilen ayar mekanizması ve kompakt boyutları sayesinde kahvenizi rahatlıkla öğütmenizi sağlar. Üstelik güçlendirilmiş öğütme kolu ve altıgen öğütme kolu adaptörü ile oldukça dayanıklı.

Hario Mini Plus Seramik Kahve Öğütücü ile kahve çekirdeklerini kahve demlemeden hemen önce öğütebilirsiniz. Böylelikle kahve çekirdeklerinin o muhteşem tazeliğinin, aromasının ve kokusunun tadını çıkarabilirsiniz.

Bu kahve öğütücü ile bir ya da iki kişilik kahve öğütebilirsiniz.  Seramik dişleri sayesinde kahve ısınmadan, eşit parçacıklar halinde çekilir. Uygun fiyatlı olduğu için ilk önerimiz.

Comandante C40 Nitro Blade 

Oldukça havalı bir dış görünüme sahip bu değirmen sizde sürekli kahve öğütme isteği uyandıracak!

Comandante C40 Nitro Blade’in öğütme kolu meşeden yapılmıştır. Ayrıca bu kol avuç içine tam oturacak şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle kolu çevirmek çok daha kolay bir hal alıyor.

Ekipmanın genelinde paslanmaz çelik ve ahşap kaplama kullanılmış. Bunlar da ekipmanın dayanıklı olmasını sağlayan önemli etkenler.

Ekipmanın iki adet haznesi bulunuyor. Bunlardan biri cam, diğeri ise koyu renkli yedek hazne. Böylece küçük bir aksilik sonucu hazneniz kırıldığında verdiğiniz paranın boşa gittiğini düşünmenize gerek kalmıyor.

Öğüttüğünüz kahve çekirdeklerini bu hazne yardımıyla taşıyabilirsiniz. Çünkü haznenin bir de kapağı mevcut. Ayrıca tek seferde 40-45 gram kahve öğütebilirsiniz.

Ekipmanın diğer güzel özelliklerinden biri ise mili tutan plastik bir yapının mevcut olması. Bu yapı sayesinde kahve öğütürken ekipman yalpalamıyor. Böylelikle kahve çekirdekleri homojen bir şekilde öğütülüyor.

Timemore SLIM Plus Manuel Kahve Değirmeni

Alüminyum metal kasa değirmen yaklaşık 25 gram kapasitelik hazneye sahip. Değirmen ince uzun bir görünüme sahip olduğu için adı da buradan gelmektedir. Bu tasarım değirmene oldukça havalı bir görünüm katmıştır.

Kahve değirmeninin bütün parçaları alüminyumdan yapılmıştır. Kolu ise ahşaptır. Bu kahve değirmeniyle de dilediğiniz ayarda kahve öğütebilir ve taze kahvenin tadını çıkarabilirsiniz.

Manuel kahve öğütücüleri elektronik kahve değirmeni çeşitlerine nazaran çok daha havalı bir görünüme sahiptir. Ayrıca bu manuel ekipmanlarla kahve öğütmek çok daha keyifli.

Diğer taraftan elektronik kahve öğütücüler ev için oldukça pahalı ve elektronik kahve öğütücülerin ucuz modelleri bu konuda çok da başarılı değil.

Gerçek bir kahve tutkunuysanız ve jazz müzik seviyorsanız sizin için harika bir önerimiz var. Cafe Music BGM channel ile kahvenize her gün bir başka müzik listesi eşlik ediyor.

Çalışırken, kitap okurken, resim çizerken ya da herhangi bir işle meşgulken bu keyif verici notaların size eşlik etmesine izin verebilirsiniz.

1 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

french-press-kahveleri-nelerdir
Daha Fazla

French Press Kahveleri Nelerdir?

French press kahveleri, French press süzgecinden geçmeyecek büyüklükte öğütülmüş parçalara sahip olan filtre kahvelerin genel adıdır. Bu içeriğimizde…