Hediyelik Kahve Önerileri – En İyi Kahve Setleri

hediyelik-kahve-onerileri-en-iyi-kahve-setleri

Hediyelik kahve çeşitleri ile kahve tutkunu sevdiklerinizi ve dostlarınızı şaşırtmak ister misiniz? Birbirinden lezzetli aromalara ve notalara sahip kahve çeşitleri ile sevdiklerinize benzersiz bir deneyim armağan edebilirsiniz.

Kahve; yalnızlığımıza ortak olan, dostlarımızla aramızdaki bağı kuvvetlendiren, tükendiğimizi hissettiğimiz zamanlarda bizi tekrar ayağa kaldıran mucizevi lezzetlerden bir tanesi. Yaşadığımız her ana ortak olabilen ve her türlü ortama eşlik edebilen bu benzersiz lezzetin hayatımızda çok büyük bir yeri var.

Hayatımızda bu denli büyük bir yere sahip olan kahve ile sevdiklerimizi farklı bir hediye seçeneği ile şaşırtabiliriz. Bu lezzetli hediyelik kahve çeşitleri ile onlara bir kahvenin yanı sıra keyifle geçirecekleri birkaç saat de armağan edebiliriz.

Kahve Hediye Kutusu Seçenekleri

Dünyanın çeşitli coğrafyalarından toplanan lezzetli kahve çekirdeklerinden elde edilen kahveler en naif ve en hoş hediye seçeneklerinden bir tanesidir. Geçirdiği uzun yolculuk sonucu çeşitli aromalara sahip olan ve toplandığı coğrafyadan kazandığı notalar ile damaklarda unutulmayacak bir tat bırakan hediyelik kahveler ile sevdiklerinizi lezzet turuna çıkarabilirsiniz.

Dünya Kahveleri Kutusu

dunya-kahveleri-kutusu-hediye-seti

Mithra Coffee & Tea Co.’nun özenle seçtiği kahve çekirdeklerinden oluşan filtre kahveleri ile oluşturduğu Dünya Kahveleri Kutusu sevdiklerinize ve dostlarınıza armağan edebileceğiniz hediyelik kahve kutularından bir tanesi.

Dünya Kahveleri Kutusu, beş farklı ülkeye ait kahve çeşidini içermektedir. Beş farklı ülkenin kahvesini içeren bu muhteşem 3. dalga kahve kutusu ile sevdiklerinize lezzetli bir hediye armağan edebilir ya da kendinizi şımartabilirsiniz. Dünya Kahveleri Kutusu içerisinde yer alan kahveleri daha yakından tanıyalım.

  • Ethiopia Kochere Kahvesi – 50 gram: Dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden biri Arabica kahve çekirdekleridir. Ethiopia Kochere Kahvesi de %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilmiştir. Orta asiditeye ve dengeli sertliğe sahip olan bu kahve çeşidi narenciye ve karışık meyve notaları ile sevdiklerinize benzersiz bir kahve deneyimi sunacaktır.
  • Kenya AA Kahvesi – 50 gram: Mithra Coffee & Tea Co. diğer kahve çeşitleri gibi bu kahve çeşidini de en kaliteli kahve çekirdeklerinden elde etmiştir. %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilen bu filtre kahve çeşidi orta asiditeye ve dengeli sertliğe sahiptir. Narenciye, kırmızı meyveler ve kuru üzüm notalarından oluşan bu filtre kahve çeşidi su ile buluştuğu andan itibaren etrafa büyüleyici kokusunu salacaktır.
  • Brazil Bella Giana Kahvesi – 50gram: Hemen hemen herkes dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinin Brezilya’da yetiştiğini bilir. Brasil Bella Giana Kahvesi de Brezilya’nın eşsiz kahve çekirdeklerinden ve %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilmiş bir kahve çeşididir. Oldukça yumuşak içime sahip bu kahve çeşidi sütlü çikolata ve fındık notalarından oluşmaktadır.
  • Colombia Huila Kahvesi – 50 gram: Orta asiditeye ve yumuşak içime sahip olan Colombia Hulia Kahvesi de %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilmiştir. Bitter çikolata ve karamel notalarının hakim olduğu bu filtre kahve çeşidi baş döndürücü bir lezzete sahiptir.
  • El Salvador Veracruz Kahvesi – 50 gram: Orta asiditeye ve yoğun bir aromaya sahip olan bu kahve çeşidi kahve tiryakilerini baştan çıkaracak! %100 Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilen bu kahve çeşidi kakao ve çiçek notalarına sahiptir. Demlendiği zaman ortama yayılan çiçeksi koku ise çevrede bulunan herkese çiçeklerle dolu kırlarda geziyormuş hissi verecektir.

Mithra Kutusu

Mithra Kutusu hem çay hem de kahve tutkunu olan sevdiklerinize armağan edebileceğiniz hediyelik kahve kutularından bir tanesidir. Dünyanın çeşitli coğrafyalarından özenle seçilen çay ve kahve çeşitlerini barındıran bu hediye kutusu ile sevdikleriniz daha önce deneyimlemedikleri tatlar ile yeni lezzetler keşfedecektir.

Mithra Kutusu içerisinde biraz önce açıkladığımız Brazil Bella Giana ve El Salvador kahvesinin yanı sıra üç farklı ülkeye ait çay çeşidi bulunmaktadır. Bu çay çeşitleri:

  • Çin Blossom Tea Jasmine Rose – 3 top, karton kutuda: Çin’in dünyaya armağan ettiği eşsiz lezzetlerden biri olan Blossom Tea Jasmine Rose, halk arasında “çiçek açan çay” olarak da bilinmektedir. Sıcak suda açılarak hoş bir görünüm sağlayan bu çay yumuşak içimlidir ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Sevdikleriniz günün yorgunluğu sizden gelen hediyelik kahve kutusundan çıkacak bu çay ile atacaktır.
  • Güney Afrika Rooibos Çayı – 30 gram, karton kutuda: Afrika’nın muhteşem lezzetlerinden biri olan rooibos çayı kafein içermeyen yapısıyla dikkat çeker. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bu çay ile sevdiklerinize lezzetli çay saatleri armağan edebilirsiniz.
  • İran Hibiskus Çayı – 30 gram, karton kutuda: İran’ın eşsiz çay kültürü içerisinde en sevilen tatlardan biri olan hibiskus çayı mayhoş bir aromaya sahiptir. Kafein içermeyen bu çay çeşidi ile sevdikleriniz günün yorgunluğunu üzerlerinden atabilirler.

Kahvelerinize Eşlik Edecek Muhteşem Lezzetler Mithra Coffee’de!

hediyelik-kahve-ve-cikolata

Kahvenin yanında bir parça lezzetli çikolataya kim hayır diyebilir ki? Mithra Coffee & Tea Co.’nun lezzetli çikolataları ile artık kahve saatleri daha tatlı geçecek.

Sevdiklerinize ve dostlarınıza hediyelik kahve kutularının yanında lezzetli çikolatalardan da hediye etmeye ne dersiniz? Godiva markasının farklı tatlardaki çikolata çeşitlerine ev sahipliği yapan Mithra Coffee ile ağzınızın tadı yerine gelecek! Sütlü sevene sütlü çikolata, bitter sevene bitter çikolata armağan edebileceğiniz bu çikolata çeşitleri ile hediye kutunuza renk gelecek.

Sevdiklerinizin ve dostlarınızın hediyelik kahve kutularının içerisine koyduracağınız lezzetli bir paket çikolata onların yüzünü güldürmeye fazlasıyla yetecek. Muhteşem aromalara sahip kahve çeşitlerine eşlik edecek nefis çikolatalarla doyumsuz sohbetler yaşayabilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz kutuları dilerseniz yılbaşı, Öğretmenler Günü gibi özel günlerde; dilerseniz doğum günlerinde ya da öğrenci dostlarınıza sınav zamanında armağan edebilirsiniz. Enerji ve keyif verecek bu kutuların sevdiklerinizi mutlu edeceğine eminiz!

3 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

granul-kahve-nedir-mithra-coffee-blog
Daha Fazla

Granül Kahve Nedir?

İçindekiler Hide Granül Kahve Türleri ve Çeşitleri Nelerdir?Sprey ile Kurutma YöntemiDondurarak Kurutma YöntemiGranül Kahve Aroması ve Tatları Nasıl…